.

Vitalik Buterin: NFT’ler Sosyal Fayda Sağlayabilir

Ethereum Ortak Yaratıcısı Vitalik Buterin;

  NFT’lerin hayır kurumları ve kamu mallarını finanse etmek ve sosyal meseleleri öne çıkaracağına inanıyor, ancak NFT’lerin  “zengin olan ünlülere büyük ölçüde fayda sağlayan bir  kumarhane” halinde gündeme gelmesinden kaçınılmasını belirtiyor.

  Elon Musk gibi ünlülerin NFT’leri satarak banka bakiyelerine 1 milyon dolar daha eklemelerine yardımcı olmanın sosyal değer açısından bir anlam belirmediğini ve ancak destek ve koordinasyonla, NFT’lerin toplumun diğer alanları üzerinde önemli bir etkisi olabileceğine inanıyor.

 Elon Musk Gibi Ünlülerin Etkisi  Potansiyel Olarak Çok Büyük

 Tesla CEO’su , hem olumlu hem de olumsuz birçok durumda Bitcoin ( BTC ) ve daha geniş kripto para piyasasını hareket ettirmekle tanındı. Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından NFT’lere gösterilen ilginin övgüye değer olduğunu söyleyen Buterin, sosyal medya şefinin “ilk tweet” NFT’sini 2,9 milyon dolar karşılığında hayır kurumuna açık artırmaya çıkarma kararına atıfta bulundu

  Ancak Ethereum’un kurucu ortağı, bu tür insanlara odaklanma devam ederse, NFT’lerin gerçek bir sosyal etkiye sahip olma potansiyelinin kaybolabileceğini iddia ediyor:

  Ama aynı zamanda kaçırılmış bir fırsat da olabilirler: Elon Musk’ın tweet’ini satarak 1 milyon dolar daha kazanmasına yardım etmenin çok az sosyal değeri var, bildiğimiz kadarıyla para   sadece kendisine (ve kredisine) , sonunda satmamaya karar verdi . NFT’ler, zaten zengin olan ünlülere büyük ölçüde fayda sağlayan bir kumarhane haline gelirse, bu çok daha az ilginç bir sonuç olur.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar