Wall Street Analisti’nin Düşüncesi Bitcoin’in Düşmesi Yönünde

Ünlü analist Jeff deGraaf’ın söylediğine göre artık Bitcoin bir daha yükselmeyecek ve daima Bitcoin’in düşmesi yönünde ilerleyecek. 9 Ağustos’ta CNBC’nin yayımladığı habere göre Renaissance Macro Research’ün araştırma yöneticisi analist Jeff deGraaf “oyunun sonuna geldik” diye bir ifade kullandı. Jeff deGraaf geçen yıl yaptığı isabetli yorumlar sayesinde birçok ödül aldı ve şimdi de Bitcoin’in düşerek yok olacağını belirtti.

Ünlü analistin söylediklerine göre Bitcoin’in ilerleyişi yüzünden yüksekten satıp düşükten almak için bekleyen yatırımcıların hiçte istemeyeceği tarzdan sürmekte. Ayrıca geçen aylarda Kripto Para birimi olan Bitcoin’e yapılan yatırımlarda da ciddi bir düşüş olduğunu söyledi:

Bu oyunun bitme nedeninin tepe noktasındaki desteğin kırılması ve zaman geçtikçe değer kaybettiği olduğunu söyledi. Bitcoin, bu dönemde seyreden piyasalara ibret olacak nitelikte bir sistem olarak görmekteyiz.

deGraaf’ın durumu kötüye gittiğini anlamak için sadece BTC/USD çiftinin yıl içinde hızla düşmesinin yeterli olduğunu düşünüyor. Bitcoin fiyatı özellikle son haftalarda gösterdiği düşüşle döngü gerçekleştirdi. Haziran ayının sonlarında 8.450 dolar seviyesinde olan BTC, 6.000 dolar seviyesine indi ve düşüşüne de devam ediyor. Ancak geçen seneye göre iyi bir yükselişe geçen Bitcoin, 3.400 dolardan yükselişe geçti. 2017’nin sonlarına doğru 20.000 dolara kadar yükselen para birimi yine düşüşe doğru yol almaya başladı.

Bitcoin’e Karşı Şirketlerin Yaklaşımı

Wall Street üzerinde Blockchain ve kriptolara ilginin ve yatırımların artması çok şeyin değişeceğini gösteriyordu. Ancak Bitcoin altyapısı kuran şirketlerin fazla olmasına bakmadan yatırımcıları yanlış yönde ilerlemeye sürükleyen finansal kaynaklar da yabana atılacak cinsten değil. JP.Morgan CEO’su Jamie Dimon gibi tanınmış bir iş adamının kripto paralar hakkında dile getirdiği “tamamen dolandırıcılık” deyimi akılları karıştırdı. Ardından da başka hiçbir şey söylemek istemediğini belirten CEO, yeni bir düşüncenin oluşmasına neden oldu.

Ancak bunun aksine Wall Street’in tanıdığı kişilerden olan milyarder Mike Novogratz kripto para piyasasının değerinin 20 trilyona kadar çıkacağını belirtti. Bu tarz birbirinin tam aksi düşüncelerin kapıştığı dönemlerde BTC para biriminin daha uzun zamanlar gündem konusu olacağı da görülmekte.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir