test

.

XRP Yükselişte, Fiyat 1,4 Dolara Kadar Çıktı!

SEC ile olan dava süreci XRP adına olumlu yönde ilerliyor. Zira şirketin CEO’su daha öncesinde “Bugün güzel bir gündü” şeklinde twitterdan paylaşımda bulunmuştu. Ardından yatırımcısı ile beraber fiyat ilk en büyük direnci olan 1 dolar bandını aşarak, yükselen piyasa ile beraber 1.4 dolara kadar ilerledi. XRP ile ilgili detaylara birazdan değineceğiz ama öncelikle piyasanın genel durumuna bir göz atalım.

10 Nisan Bitcoin ve alternatifleri için yeni pek çok zirvenin yaşandığı gün oldu. Uzun bir süredir BTC için geçilemeyen 60.000 $ seviyesi artık kırılmış durumda. Yazının yazıldığı sıralarda üzerinde kalınmaya çalışıyor. Ethereum 2.220 dolar bandına ulaşarak 2 bin üzerinde yeni bir zirve daha belirli. Binance Coin BNB ise gözde isimler arasında. Fiyat 480 dolarlara kadar ulaştı. Bugünden itibaren yeni seviyeler ve piyasanın rengi kendini belli edecek. Yazımızın konusu olan XRP ve SEC son gelişmeleri ise şu şekil;

Yargıç Netburn, altı celbi geri çekmesini emretti

Blockchain tabanlı ödeme işlemcisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı devam eden yasal savaşında bir galibiyet daha elde etti. Yargıç, SEC’in Ripple yöneticilerinin kişisel banka kayıtlarına erişim talebini reddederek Ripple lehine karar verdi.

CryptoPotato, Mart ayı başlarında SEC’in Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Christian Larsen için kişisel finansal bilgi talep eden altı bankaya mahkeme celbi gönderdiğini bildirdi. İkili itiraz etti ve XRP işlemleriyle ilgili tüm gerekli kayıtları sağlamayı kabul ettiklerini ancak kişisel mali durumlarının davayla ilgisi olmadığını iddia ettiklerini belirten bir önerge sundu.

Dahası, avukatları SEC’in hareketini “tamamen uygunsuz bir erişim” olarak nitelendirdi. Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın yöneticileriyle hemfikir oldu ve önerilerini Cuma günü verdi. Sanıklardan bu tür kişisel banka bilgilerini almanın gereksiz olduğunu açıkladı: “SEC’in talepleri ve üçüncü taraf mahkeme celpleri daha geniş taleplerde bulunuyor. Ancak bu, Bireysel Davalıların XRP’yi halka açık pazara sunması veya satması ya da potansiyel yatırımcılara satışını teşvik etmesi ile hiçbir ilgisi olmayan muazzam bir özel finansal bilgi hazinesinin ifşa edilmesiyle sonuçlanacaktır. ” mahkeme belgesini okur. Sonuç olarak, karar SEC’e gönderilen mahkeme celplerini geri çekmesini emreder.

Bu, Ripple’in SEC’e karşı bir hafta içinde kazandığı ikinci galibiyet anlamına geliyor. Bu haftanın başlarında, Hakim, firmanın SEC’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili dahili tartışmalarına erişim sağlamasına izin verdi. Ripple’in yerel dijital tokenının boğa koşusunun ancak son mahkeme kararından sonra yoğunlaştığını belirtmek gerekir. XRP dün yaklaşık 1 $ ‘lık işlem gördü ancak kabaca% 40 arttı ve 3 yılın en yüksek seviyesi olan 1.4 $’ a ulaştı (Bitstamp’ta).

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar