Y Kuşağı Kadınları ve Kripto Paralar

Kripto finans firması Circle’ın 12 Eylül’de yaptığı araştırma da Y kuşağının erkekleri bayanlarına oran ile yaklaşık olarak iki kat daha fazla kripto paralara yatırım yaptığını açıkladı. Circle, Amerika’da bulunan Y kuşağından, X kuşağından ve bebek patlaması kuşağından yaklaşık olarak 3000 kişinin katılmış olduğu bir anket hazırladı. Ankette ise yatırım, risk değerlendirmeleri ve kripto paralar gibi yeni ortaya çıkmış olan varlık sınıflarına yönelik görüşleri toparladı. Ankete göreyse Y kuşağının yaklaşık %25’i önümüzdeki 12 ay içinde kripto para almayı düşünmektedir. Bu oranda ise Y kuşağını diğer kuşaklardan da %10’luk bir fark ile ayırmaktadır. Cinsiyete göre bakıldığındaysa toplam erkeklerinde %17’si kripto para satın almak ile ilgileniyorken bayanların sadece %8’i aynı düşüncededir.

Y Kuşağı Kadınları ve Kripto Paralar

Ankette Y kuşağının %71’inin kripto para birimlerine, 1000 dolardan daha az bir yatırım yapıldığı görülmektedir. Bunlardan %42’si 500 dolardan daha az yatırım yapmışken %29’u 500 ila 1000 dolar arasında yatırım yaptığını da ifade etmektedir. Y kuşağının %29’ununda 1000 dolardan daha fazla yatırım yapmış olduğu ortaya çıkmakta. Kripto para yatırımlarındaki riskler konusunda genç kuşak ve erkekler daha cesur davranıyorken, bebek patlaması kuşağındakiler daha temkinli yaklaşmaktadır. Y kuşağı erkeklerinde %42’si ve bayanların %27’si kendilerini girişimci şeklinde tanımlarken, X kuşağındaki erkeklerin %34’ünün ve bayanlarının %19’unun aynı yanıtları verdikleri gözlemlenmektedir.

Diğer yandan ankette bayanların %50’den azının kaybetme korkusu ile stratejik bir yatırım yaptıklarını da ortaya koymaktadırlar. Bayanlar hala kripto para piyasasıyla yeterince temsil edilmediği görülse de bu yazın başlarında London Black Exhange’in yapmış olduğu piyasa araştırmasındaki kripto paralara yatırım yapacak olan kadınların oranının yıl başından beri ikiye katlanmış olduğunu ortaya çıkartmıştı. Ayrıca da Ağustos ayında yapılan araştırma şirketi olan Yougov Omnibus da Y kuşağında bir anket düzenlemiştir. Araştırmaya göre de Y kuşağındaki kripto paralar ile ilgilenen %48 bayan olup erkeklerde %52 çıkması oranın neredeyse eşit olduğunu gösteriyor. İlerleyen zamanlarda daha fazla bayanların kripto parayla iç içe olacağı görülmektedir. Stratejilerinizi şimdiden oluşturun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir