.

Yakın Tarihli Bir Düzeltme, Uzun Vadede Bitcoin İçin Neden Sağlıklı Olur?

Bitcoin, Eylül ayı sonunda güçlü bir ralliyi harekete geçiren gelişmelerle birlikte 40.560 dolar seviyelerinden hızlı bir toparlanma yaşadı ve şuan da 57.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Son birkaç ay içinde, en büyük kripto para Bitcoin’in hareketi çok tartışıldı. Temmuz ayının sonundaki düşük seviyelerden hızlı bir toparlanma, piyasada ayı döngüsünün sonunu belirler gibi oldu ancak Eylül ayında Çin hükümetinin yasakları ile ateşlenen baskı, bir takım ani çöküş ile FUD’un bir kez daha piyasaya hakim olmasına izin verdi.

Genel olarak BTC, Temmuz ayının en düşük seviyelerine kıyasla %100 prim seviyesinde işlem görüyordu ve ileriye doğru uzun vadeli bir yükseliş anlatısını sürdürmesi bekleniyordu. Bununla birlikte, RSI üzerindeki aşırı alım okumaları ve zayıflayan bir MACD, BTC’nin kısa vadeli yörüngesini çevreleyen birkaç soru işaretine neden oldu.

56.000 dolarlık hafif bir geri çekilme, BTC’nin bu sinyallerin üstesinden gelmesine ve bir sonraki hedefi yukarı doğru koymasına izin verecektir.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik

Kaynak: BTC/USD, TradingView

Pitchfork aracı, yakın vadeli hedef alanları belirlemek için BTC’nin Temmuz ayının en düşük seviyesinde ve ardından Eylül ayında geri çekilmesinde uygulandı. Araca göre, BTC’nin bir sonraki temas noktası 58.400 doların üzerinde bir günlük kapanış kaydettikten sonra 60.000 dolar olacak.

Bununla birlikte, bu, yatırımcıların BTC’nin geçerli bir kâr alma bölgesinde mevcut boğa koşusunu nakde çevirmesine izin verebilir. Sonuç olarak, BTC, bir sonraki yukarı yönlü harekete başlamadan önce Pitchfork’un medyan çizgisine doğru 56.000 dolara yakın bir geri dönüş görebilir.

Eğer ortalama çizgi ayılara teslim edilirse, yakın zamanlı destek sırasıyla 53.000 dolar ve 51.000 dolar olarak sunulabilir. Öte yandan, 44.000 doların altında bir kapanış, pek olası olmasa da, BTC’nin yükseliş yapısını ciddi şekilde engelleyecektir.

BTC’nin günlük RSI’si geçen hafta aşırı alım seviyelerinde işlem gördü ve istikrara kavuşması gerekiyordu. Bu, uzun vadede sağlıklı olacaktır ve piyasada yeni yükselişler başlatılırken satış pozisyonları ortadan kalkar. MACD’ye daha yakından bakıldığında, endeks düşüş eğilimine yaklaştıkça momentumun yavaşladığını gösterir.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi Sonucu

60.000 doların üzerindeki bir sonraki hareketten önce BTC için küçük bir geri çekilme bekleniyordu. Bir sonraki satış baskısı dalgası piyasaya hakim olduğunda, yakın vadeli 56.000 dolar ve 53.000 dolar destek seviyelerine odaklanılmalıdır.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar