.

Yatırım Yapmadan Önce MATIC Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

MATIC, blok zinciri hızlı bir büyüme gerçekleştiriyor. Bu yılın başından bu yana, 376,61% yükseldi ve bu yükselişi devam ettirecek gibi gözüküyor.

Ancak, “yatırım yapmalı mıyım” şüphesi her zaman olacaktır. Çoğu kişi için fiyat umut verici görünse de, bir yatırımcının karar vermeden önce dikkate alması gereken bazı faktörler var.

MATIC Umut Verici Görünüyor Mu?

Polygon’un yaptığı açıklamaya göre, 9. en büyük merkezi kripto para borsası Bitfinex, kısa süre sonra MATIC listelemesi gerçekleştirecek, günlük yaklaşık 600 milyon dolarlık hacmi bulunması, MATIC’in kullanıcı tabanını genişletmesi için harika bir fırsat olacak.

Polygon ayrıca NFT’lerin işlem ücretsiz basımını sunarak, NFT’lerin kolay ve ucuza basımını sağlıyor. Bunun da ötesinde, EVM uyumluluğu ile, bu NFT’lerin Ethereum’a kolayca aktarılmasını sağlıyor. Böyle bir strateji kesinlikle ağa daha fazla katılımcı çekecektir.

Ayrıca, listeleme duyurusu Polygon’un büyük adımlarını attığı harika bir zamanda geldi. Bir hafta içinde ağa kaydolan 176 binden fazla günlük aktif kullanıcıyla, şimdiden her zamankinden daha yüksek sayıya ulaşmış durumda.

MATIC’in Günlük Aktif Kullanıcıları
KaynakPolygon

Buna ek olarak, zincirdeki işlemler günde ortalama 6,08 milyon adete ulaşıyor. Ve bunun en iyi yanı, bu işlemlerin maliyetinin sadece 0,0045 dolar olmasıdır.

MATIC’in Günlük İşlemleri
KaynakPolygon  

Polygon’un NFT performansındaki büyüme, kullanıcı sayısının yükselmesinde en büyük pay olmuştur. Bu, bu rapor sırasında ağ değerinin 20 günün en yüksek değerine ulaşmasına neden oldu.

Peki Neden Her Şey Bu Kadar Zayıf?

%28’lik fiyat düşüşüne ve ardından gelen %14’lük artışa rağmen balinalar hareketsiz kaldı. MATIC’ten daha fazla hareket bekliyorlar gibi görünüyor. Ancak, ağ geliştirme haberleri yatırımcıların bir bölümünü yükselişe geçirdi.

Alış emirleri, 4 milyon MATIC marjı ile satış emirlerinden daha yüksek akıyor.

MATIC’in Alış ve Satış Emirleri 
Kaynak: Intotheblock

Ancak bu, diğer birçok yatırımcının satışta bulunmasını engelleyemedi, çünkü tasfiyeler bir gün önce 2,5 milyon dolara ulaştı.

Ayrıca düşük kullanıcı tabanı nedeniyle MATIC çok sık transfer yapılmaz, bu da hızın 2 ayın en düşük seviyesine düşmesine neden olur.

MATIC’in Hızı 
Kaynak: Santiment

Bu nedenle, fiyat hareketi şu anda sabit olduğundan ve fiyat düşüşü, fiyat artışı olasılığı eşit derecede yüksek olduğundan, satın almayı düşünen yatırımcılarının dikkatli olması gerekiyor. 

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar