test

.

Yeni Ethereum (ETH) Güncellemesi Yayınlanacak! İşte Getirdikleri

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), dikkatleri üzerine çekerek yeniden gündeme geldi. Ethereum, endüstriler arasında çok sayıda uygulama için hizmet zinciridir. Sürekli olarak yatırımcıların, kurumların ve meraklıların takibi altında olmuştur. 

Sektörden insanlar, ağın eksikliklerini ortadan kaldıracak olan ETH 2.0 yükseltmesini bekliyorlardı. Güncelleme erişimden uzak olsa da, blok zincirinin üreticileri, zorluk bombasını birkaç ay ileriye taşıyacak olan Arrow Glacier güncellemesini başlatacak.

Arrow Glacier Yükseltmesi Nedir?

Ethereum ağı, 8 Aralık 2021 Çarşamba günü gerçekleşmesi tahmin edilen 13.773.000 numaralı blokta planlanmış bir yükseltmeden geçecek. Tarih, değişken blok süreleri ve zaman dilimleri nedeniyle değişebilir.

Arrow Glacier ağ yükseltmesi, Muir Glacier’e benzer şekilde, Ice Age/Difficulty Bomb (Buz Devri/Zorluk Bombasının) parametrelerini değiştirerek birkaç ay geriye itiyor. Bu aynı zamanda Byzantium, Constantinople and London ağ yükseltmelerinde de yapılmıştır. Ancak, Arrow Glacier güncellemesinin bir parçası olarak başka hiçbir değişiklik yapılmayacaktır.

Zorluk bombası yalnızca Proof of Work ağlarını etkiler ve bu nedenle yalnızca Ethereum ana ağında ve Ropsten test ağında bulunur. Ethereum’un Proof of Stake’e geçişine yönelik son gelişmelerle birlikte, bombayı şimdilik yalnızca ana ağda geciktirmeye ve bomba o ağda patlamadan önce Ropsten’de Proof of Stake geçişini denemeye ve çalıştırmaya karar verildi.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Yazının yazıldığı sırada, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para Ethereum (ETH ) fiyatı 4.355 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri şu anda yaklaşık 517.374.245.967 dolarda seyrediyor. 24 saatlik işlem hacmi ise 26.306.391.087 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum (ETH) fiyatı şuan da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,878.26 dolardan yaklaşık % 10.2 geride işlem görüyor. Güncellemenin yayınlanmasıyla birlikte, yukarı doğru 5.000 dolar hedefine doğru ilerlerken ETH’nin ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) seviyesine geri gelmesini bekleyebiliriz.

Sonuç olarak, ETH fiyatı, eksikliklerine ve piyasada yaşanan son sert düşüşe rağmen grafiklerde iyi bir performans gösterdi. Güncelleme bir gün içinde yayına girerken, yatırımcılar ETH’nin hafta boyunca yükselişe geçmesinden umutlu. ETH’nin hafta sonuna kadar 5.000 dolarlık fiyatlanmaya ulaşmasını bekliyoruz.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar