.

Yeni Masaüstü Uygulaması Thorg Ethereum Madenciliğini Kolaylaştırıyor

Thorg, Golem Network tarafından duyuruldu. Ethereum madenciliği yapan, ağ güvenliğine katkıda bulunan ve bir miktar ETH kazanma şansı karşılığında işlemleri doğrulayan milyonlarca makine var. Ancak madenciliği karlı hale getirmek için çoğu insan çok fazla bilgi ve işlem gücüne sahip pahalı donanımlara ihtiyaç duyuyor.

Kullanılmayan bilgi ve işlem gücünü paylaşmak için Ethereum tabanlı bir platform olan Golem Network, ağa katkıda bulunmak isteyenler için küçük bir çözüme sahip.

Bugün, Golem Network PC’ler için ücretsiz bir Ethereum madenciliği uygulaması olan Thorg’u duyurdu. Golem, halihazırda güçlü bilgisayarlara sahip madenciler için oluşturulmuş olsa da, uygulamanın “yakın gelecekte daha fazla makine türünü destekleyeceğini” vaat ediliyor.

Ethereum’u bir ev bilgisayarında pasif olarak çıkarmanın farklı yolları olsa da, Golem ağından yararlanmak, insanların odalarını donanım ile doldurmadan kaynaklarını hızlı bir şekilde ölçeklendirmelerine yardımcı olabilir. Golem Network CEO’su Piotr Janiuk mesaj yoluyla Decrypt’e verdiği demeçte,” Düzenli bir madenci veya madencilik planı değil, boşta çalışan makinelere ve işlem gücüne yönelik farklı bir öneri olduğundan, şu ana kadar doğrudan rakibimiz yok ” dedi.

Golem, insanların FIL belirteci aracılığıyla bilgisayar depolama alanı satmasına ve satın almasına izin veren merkezi olmayan ağ olan Filecoin’e benziyor. Golem yalnızca depolama yerini değil, kullanılmayan bilgi ve işlem gücünün alım satımını da kolaylaştırıyor. Geceleri bir oyuncuysanız ve gündüzleri paylaşmak için ekstra güce sahipseniz, gücünüzü kiraladığınız için ödül olarak Golem tokeni (GLM) alabilirsiniz.

Thorg, ödemeleri kolaylaştırmak ve böylece Ethereum ile ilişkili yüksek ücretlerden kaçınmak için, katman-2 ölçekleme çözümü olan Polygon’u kullanıyor. Ürün sayfasında belirtildiği gibi, GLM’yi Polygon’dan Ethereum’a taşımak istiyorsanız, maliyeti karşılamak için Polygon’un yerel tokeni MATIC belirtecinde ücret ödemeniz gerekir.

Janiuk bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Thorg, bu madencilik kullanım durumu, pasif geliri optimize etmek için ek araçlar sağlayarak sağlıklı ve verimli bir pazar yaratmanın yeni ve heyecan verici yollarını açtığı için Golem platformunu geliştiriyor.”

Golem’in piyasa değeri geçen yıl dört kattan fazla arttı ve 500 milyon dolara yakın değeri bulunuyor. Tokeni 0,50 dolar civarında işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar