.

Flow Coin Nedir?

Flow coin nedir? Flow; yeni nesil oyunlar, uygulamalar ve onlara güç veren, dijital varlıkların temelini oluşturacak biçimde tasarlanmış hızlı, merkeziyetsiz ve geliştirici dostu bir blockchain ağı. Flow, büyük ölçekli tüketici blockchain projelerine (CryptoKitties, Dapper Cüzdan, NBA Top Shot gibi) imza atmış bir ekip tarafından hayata geçirilen tek katmanlı blockchain.

Dünyanın her yerinden Flow üzerinde proje oluşturan geliştiriciler sayesinde, Flow, sanat, müzik, oyun, teknoloji, spor ve daha pek çok alanda sayısız topluluğa ev sahipliği yaptı.

Flow Coin Nedir?

Flow coin ( FLOW ), Flow ağının yerel para birimidir. Yeni, kapsayıcı ve sınırsız bir dijital ekonomi altyapısı oluşturmak için kilit rol üstleniyor. Flow dijital altyapı olarak düşünülürse, Flow coin de ağa güç veren yakıt denilebilir. FLOW, ağ için gerekli olan para birimi ve zincir üstündeki tüm uygulamaların çalışması için kullanılıyor.

FLOW, uzun vadeli rezerv varlık mantığında çalışabildiği gibi, tüm Flow ekonomisi için ödeme yöntemi olarak da tasarlanmış. Token; doğrulayıcı, geliştirici ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödül kazanmak için kullanılıyor. Ayrıca işlem ücretleri ve gelecekte protokolde yapılacak değişiklikler için yönetişime dahil olmak için de işleme konacak.

Flow Ekosistemi

Flow blockchain, ana akım tarafından benimsenmesi için sıfırdan tasarlanmış. Aynı zamanda, protokol katmanına kullanılabilirliği artıracak özellikler ekleyen tek blockchain ağı. Önde gelen geliştiriciler ve dünyanın en büyük markalarından bazıları şimdiden Flow üzerinde uygulama geliştiriyor ve üst düzey içeriklere erişerek tamamen yeni deneyimler ortaya çıkarıyor.

Flow; en büyük eğlence markaları, geliştirme stüdyoları ve girişim destekli girişimlerden oluşan zengin bir ekosisteme sahip. Flow ekosisteminin ortakları arasında Warner Music, Ubisoft, NBA ve UFC gibi küresel markalar; Animoca Brands, Sumo Digital ve nWay dahil olmak üzere önde gelen oyun geliştiricileri; Circle ve Binance gibi kripto para alanının liderleri; ayrıca yüksek büyüme elde eden yeni nesil girişimler arasında yer alan Opensea gibi projeler bulunuyor.

Herkes İçin Flow!

Flow’da herkes için bir şeyler geliştiriliyor. Oyun oynamayı veya sadece Twitch yayınlarında takılmayı seviyorsanız, boş zamanınızda eğlenceli bir şeyler yapmak için Dark CountryEnemy MetalMotoGP Ignition ve Chainmonsters gibi uygulamalara göz atabilir veya anlar toplayabilir ve Eternal ile Twitch yayıncılarını destekleyebilirsiniz.

Aradığınız sporsa, başka yere bakmayın. NBA Top Shot, Fantastec Swap ( futbol ), nWayPlay (Olimpiyatlar) ve yaklaşmakta olan UFC platformu, buzdağının sadece görünen kısmı.

Vault by CNN ve Versus gibi, koleksiyonunuzda öne çıkacak nadir ve özenle seçilmiş NFT’leri bulabileceğiniz benzersiz deneyimler var. Ardından VIV3 ve MyNFT gibi açık pazarlar geliyor ve Rarible ve OpenSea gelecekte Flow için kendi desteklerini başlatıyor.

Bunların ortak noktaları ne? Hepsi gelişen ve hızla büyüyen Flow ekosisteminin bir parçasıdır; sınırsız olanaklarla açık dünyalar. Sonuçta, ekosistem genişledikçe Flow’da herkes için bir şeyler olacak. Flow evreninin şimdiden ne kadar büyük olduğunu görmek istiyorsanız, Flowverse’e göz atın.

Flow Neden Farklı?

Mevcut çözümlerden öğrenen ve onları geliştiren Flow şunları sunuyor:

  • Çok rollü mimari: Flow; ağın merkeziyetsiz yapısını bölmeden ya da küçültmeden, milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek şekilde ölçeklenmesini mümkün kılacak biçimde tasarlanmış.
  • Kaynak odaklı programlama: Flow ağının akıllı sözleşmeleri, kripto varlıklar ve uygulamalar için kolay ve güvenli bir programlama dili olan Cadence ile yazılmış.
  • Geliştirici ergonomisi: Yükseltilebilir akıllı sözleşmelerden Flow Emulator’a kadar pek çok kolaylık sağlayan özellik barındıran bu ağ, topluluk için değerli ürünler oluşturmak isteyenlere özel tasarlanmış.
  • Tüketici karşılama: Flow, itibari para (fiat) birimlerinden kripto paraya dönüşüm için güvenli ve zahmetsiz yöntemler sağlayan ödeme platformları içererek ana akım tüketicilere kolaylık sağlar.

Flow Toplam Arzı Nedir?

Yazının yazıldığı tarih itibari ile 57.064.824 adet dolaşan arzı bulunan FLOW’un toplam arzı 1.365.946.679 adet olmaktadır.

Flow Protokolünün Geliştiricileri

Dapper Labs, Flow blockchain’in yanı sıra CryptokittiesDapper ve NBA Top Shot gibi projelerin de arkasındaki ekip. 2018’de kurulan Dapper Labs, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara yeni nesil dijital etkileşim seçenekleri sunmak için blockchain teknolojisini kullanıyor.

Blockchain destekli uygulamalar, sevdikleri markalarla kullanıcıları yakınlaştırabilir, dahil oldukları topluluklarda gerçek anlamda pay sahibi haline gelmelerini sağlayabilir ve tüketicilerin kendi başlarına geliştiricilik yapmalarına imkan sunabilir.

Halka açık şirket haline gelen Dapper Labs’ın ortakları arasında NBA ve NBPA, Warner Music Group ve UFC gibi isimler bulunuyor. Dapper Labs’e yatırım yapan önemli isimler arasında Andreessen Horowitz, Union Square Ventures, Venrock, Google Ventures, Samsung yer alırken; Dreamworks, Reddit, Coinbase, Zynga ve AngelList gibi markaların da kurucuları projeye destek sunmuş durumda.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Flow

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar