test

.

ABD Temsilcisi, Dijital Varlıklara Odaklı Çalışma Grubu Kurmak İçin SEC ve CFTC Yasasını Kabul Etti

ABD Temsilciler Meclisi, bitcoin yanlısı Kongre Üyesi Patrick McHenry tarafından sunulan kripto ile ilgili bir tasarıyı onayladı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) dijital varlıklara odaklanan bir çalışma grubu kurmasını gerektirir.

ABD Temsilciler Meclisi Salı günü, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Cumhuriyetçi lideri Bitcoin yanlısı Kongre Üyesi Patrick McHenry tarafından tanıtılan H.R.

Komite, “2021 İnovasyon Yasasının Önündeki Engelleri Ortadan Kaldır” başlıklı H.R. 1602’nin “yenilikçiliği teşvik etmek için düzenleyiciler ve özel sektör arasında işbirliğini sağlamak için bir dijital varlık çalışma grubu kuracağını” açıkladı.

McHenry açıkladı: [Bu yasa tasarısı], Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun dijital varlıklara odaklanan bir çalışma grubu kurmasını gerektirir. Bu, düzenleyicilerimiz ve piyasa katılımcılarımız arasındaki diyaloğu açmanın ve gereken netliğe geçmenin ilk adımıdır.

Tasarı, çalışma grubunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en geç 90 gün içinde kurulacağını belirtir.

Ek olarak, yasa tasarısı, çalışma grubu üyelerinin dijital varlık ürünleri veya hizmetleri sağlayan fintech şirketlerinden, SEC veya CFTC tarafından düzenlenen finans şirketlerinden, dijital varlık kullanımıyla ilgili akademik araştırma veya savunuculuk yapan kurumlardan en az bir temsilci içermesini gerektirir. , küçük fintech işletmeleri, yatırımcı koruma kuruluşları ve tarihsel olarak yetersiz hizmet alan işletmelere yatırımı destekleyen kurumlar.

Çalışma grubu, tasarının yürürlüğe girmesinden sonra en geç bir yıl içinde SEC, CFTC ve ilgili komitelere bir rapor sunacaktır.

Rapor, SEC veya CFTC’nin yargı yetkisi altındaki yasa ve yönetmeliklerle ilgili düzenleyici analiz ve tavsiyeleri içermelidir. Öneriler, “bu tür pazarların adaletini, düzenini, bütünlüğünü, verimliliğini, şeffaflığını, kullanılabilirliğini ve etkinliğini iyileştirmek de dahil olmak üzere dijital varlıklarda birincil ve ikincil pazarların oluşturulması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi” içindir. Ayrıca, dijital varlık aracılarıyla ilgili “saklama, özel anahtar yönetimi, siber güvenlik ve iş sürekliliği ile ilgili standartları da kapsamalıdırlar.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar