.

LG Electronics, Akıllı TV’ler için NFT Platformu LG Art Lab’ı Başlattı

Teknoloji devi LG Electronics, 4 Eylül’de yayınladığı bir tweet’e göre yeni NFT platformu LG Art Lab’ı piyasaya sürdü. Platform, cep telefonlarına, masaüstü bilgisayarlara ve LG TV’lere kusursuz bir şekilde entegre edilmiş birinci sınıf sanatçılardan oluşan bir hizmet sunacak.

Kullanıcılar LG Art Lab’de NFT satın alabilecek, satabilecek ve takas edebilecek ve bunlar markanın akıllı TV’lerinde görüntülenebilecek. LG Art Lab, Hedera Hashgraph (HBAR) Blockchain tabanını kullanacak.

LG tarafından yapılan yapılan açıklamaya göre Hedera, kullanıcıların işlem başına 0,0001 dolardan daha düşük bir fiyata işlem yapmalarına izin veriyor. Bu da NFT platformuyla ilişkili hiçbir gizli maliyet olmadığını ortaya koyuyor.

Kullanıcılar, yalnızca en son yazılım güncellemesini tamamlaması durumunda platformda işlem yapabilecekler. Fakat, özellik şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılarla sınırlı. İlk NFT koleksiyonu ise Sanatçı Barry X Ball tarafından 22 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Şu anda platform yeni ve fazla bir özelliği yok. Ancak kullanıcılar QR kodunu tarayarak veya LG’nin Wallypto uygulamasını kullanarak bir NFT satın alabilecekler.

Büyük Şirketler’in NFT ve Blockchain Merakı

Samsung ve LG gibi şirketler, hem blockchain teknolojisi hem de NFT’ler gibi diğer geliştirmeler üzerine çalışıyor. Samsung, Galaxy serisi telefonlarında bazı kripto varlıkları destekleyeceğini açıkladıktan sonra LG, kendi blockchain odaklı telefonları üzerinde çalıştığını açıkladı.

Şirketler, kullanıcıları ile etkileşimi artırmak için çeşitli markalar ve sanatçılarla iş birliği gerçekleştirebildiğinden, NFT’lerin entegrasyonu daha fazla potansiyele sahip görünüyor. Yüksek kalite TV’ler genellikle sanat eserlerini göstermenin bir yolu olarak kullanılacak ve NFT’lerle entegrasyon daha da kolaylaşacak.

Güney Kore bakıldığı zaman web3 teknolojisine oldukça meraklı ve hükümet bunu etkileyecek politikalar üzerinde çalışıyor. Bu durum, şirketleri NFT’ler ve diğer ilgili teknolojilerle daha fazla ilgilenmeye teşvik edecek.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar