.

Bitcoin Fiyat Analizi: 62.000 Dolar Desteği Önemli

Bugün lider kripto para Bitcoin başta olmak üzere son 6 saatlik mumlarda sular durgun gözüküyor. Zira geçtiğimiz 2 gün içerisinde BTC sessizce ATH yaptı ve yaklaşık 64.800 dolar bölgesini 2 sefer test etti. Şuan yaklaşık olarak 60.000 dolar ve üzerinde 48 saate yakın zaman geçirdik. BTC için önemli psikojik sınır 60.000 doların üzerinde kalmak önemli. Özellikle bu direnç uzun bir zamandır kırılamamıştı. BTC 60.000 dolar ve üzeri kırımlarda ortalama 3.500 dolar ile düzeltme yaşıyor ve fiyat tekrar 56.500 dolar seviyelerine geriliyordu. Fakat bu ter atma dönemleri, özellikle balinalar ve madenciler için BTC toplama dönemidir. Şayet, madenci cüzdanlarından ayrılmayan ve uzun vadeli tutulmayı hedefleyen cüzdan hareketlerini incelemiştik.

Şimdi ise arz sıkışması patlama yaşamadan fiyat güncel olarak 63.000 dolar ve yakınlarında seyir ediyor. Önemli bölgeler ve destek, direnç seviyeleri ise şu şekilde;

BTC Önemli Destek ve Direnç Bölgeleri

  • İlk Destek Bölgemiz: 62.000 Dolar.
  • Sonraki destek bölgesi: 61.000 Dolar.
  • Önemli Direnç Bölgesi: 63.500 Dolar, kırılması durumda 72.000 dolar hedeflenebilir.

BTC ‘nin Son 24 Saati

BTC / USD fiyatı, 61.554 dolar ile 64.863 dolar aralığında hareket etti ve bu, iyi bir dalgalı piyasaya işaret ediyor. Ticaret hacmi neredeyse hiç değişmedi ve toplamda 74,8 milyar dolarda sabir kaldı. Toplam piyasa değeri 1,18 trilyon dolar, yani yüzde 52,86 pazar hakimiyeti anlamına geliyor.

Temel Analiz

Coinbase’in halka arz dönemi ile beraber BTC’ninde daha güçlü hareketler yaptığını gözlemleyebiliriz. Uzun bir zamandır 60.000 dolar bölgesi kırılamıyordu. Kırılımı halinde tekrar aşağı yönlü sert hareketlere maruz kalıyordu. Bunun en büyük nedeni küçük yatırımcının kar alma isteği. O dönemlerde madencilerin cüzdanlarından Bitcoin hareketi gelmiyordu. Buda arz sıkışması yaratabilecek bir gelişmeydi. Fakat, BTC destek bölgelerinden kuvvetli alıcı bulabiliyor. Bu da demek oluyor ki düşen fiyatlar ile beraber alım yapmak isteyen yatırımcı emirlerini hazır tutuyor. Coinbase’in halka arzının gerçekleştiği Nisan ayının ikinci haftası, çok hareketli ve dalgalı bir kripto piyasası hakim. Bu nedenle Binance, Coinbase hisse senedi tokenını listelemeyi durdurdu. Gelecek kararlar ve fiyat hareketleri için tekrar burada olacağız. Sosyal medya hesaplarımızdan güncel ICO Türkçe anlatımları ve sıcak gelişmeler için takipte kalabilirsiniz.

Twitter, Telegram, Instagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar