.

İsviçre’nin En Büyük Online Bankası Kripto Borsası Başlatmayı Planlıyor

İsviçre’nin en büyük online bankası, 2022’nin ilk yarısının sonuna kadar kendi kripto para ticaret platformunu geliştireceğini açıkladı.

Swissquote satış müdürü Jan De Schepper, Finews.asia ile yakın yaptığı yakın tarihli bir röportajda, bankanın isteklerinin kendi kripto para birimi alım satım platformunu kurmak olduğunu açıkladı.

“Platformda çeşitli kripto para birimlerinde daha fazla işlem yapılmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Bankanın kripto para piyasasında olan uzun vadeli beklentileri arasında “İsviçre’nin önde gelen dijital varlık sağlayıcısı” olmak yer alıyor. Bunu yapmak için aracı kurum, kripto para piyasasında büyük talep gören stabilcoinler (sabit paralar) ve staking hizmetlerine ek olarak kripto para birimi teklifini genişletmeyi planlıyor.

İsviçre Ticaret Platformları Yükselişte

İsviçre’nin en büyük online bankası olan Swissquote’e ait kripto para borsasının piyasaya sürülmesiyle birlikte, İsviçre’deki dijital varlıklar için ticaret platformlarının sayısında çarpıcı artışın olması bekleniyor.

Özellikle, İsviçre Menkul Kıymetler Borsası SIX, tamamen işlevsel olan tam lisanslı bir dijital borsa olan SDX’i piyasaya sürdü. Sadece birkaç gün sonra Berner Kantonalbank, tokenize edilmiş küçük büyük harf alım satımı için bir platform olan SMEIX’i tanıttı.

Ayrıca düzenleyiciler, 2020 yılının Eylül ayında yeni ticaret sistemini kurması için kripto para bankası Sygnum’a izin verdi. 

Sqissquote Taleple Birlikte Genişliyor

Swissquote’un geçtiğimiz aylarda başlayan kripto para talebindeki artışa yanıt olarak çalışanlarını zaten artırdığını ve şirketin ek gelişme sağlamak için işe almaya devam etmeyi planladığını belirtmekte fayda var. Öyle ki şirket tarafından gerçekleştirilen işe alımların çoğu, ofise telefon eden müşterilerin bekleme sürelerini kısaltmak içindi.

De Schepper, “Müşteri hizmetleri ekibimiz neredeyse kripto benimseyicileri tarafından istila edildi” dedi.

Son olarak, 2021’in ilk yarısında, kripto para yatırımlarından elde edilen net gelir %1000’den fazla artarak 63,2 milyon İsviçre Frangına (68,3 milyon dolar) ulaştı. Swissquote ayrıca vergi öncesi kazançlarının 2021’in sonunda iki katına çıkacağını tahmin ediyor, ancak önemli altyapı yatırımlarının bir sonucu olarak harcamaların artmasını bekliyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar