.

Santiment: Bitcoin Balinaları 10 Günde 40.000 BTC Satın Aldı

Bir kripto veri takibi platformu olan Santiment’ten alınan son bilgilere göre, Bitcoin balinaları son 10 gün içerisinde toplamda 40.000 BTC biriktirmiş durumda.

Mayıs ayındaki ayı piyasasından bu yana, kısa vadeli mal sahibinin çoğu düşüş sırasında panik içinde elindekilerini sattığı görüldü. Ancak Santiment’e göre, bu dönemde 100 ila 10.000 adet BTC’si bulunan Bitcoin balinaları, panik satışı gerçekleştiren yatırımcılardan alım yapıyordu.

 

Bitcoin Balinaları Daha Fazla BTC Biriktiriyor

Yalnızca son on gün içerisinde, Bitcoin balinalarının 40.000 BTC biriktirdiği (Bugünkü fiyatla 1,4 milyar dolar) Santiment tarafından bildirildi. Bu balinalar son beş hafta içinde ise toplam 130.000 BTC satın aldı. Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, Bitcoin balinalarının adreslerinde görülen bu güçlü birikimin, Tesla ve Çinli yetkililer tarafından kışkırtılan satışları egale ettiğini söylüyor.

Bitcoin Rezervi Düşmeye Başlıyor

CryptoQuant’a göre borsalardaki Bitcoin rezervi tekrardan düşmeye başlıyor. 20 Temmuz itibariyle kripto borsalarında 2.481 milyon BTC vardı. Bu, Bitcoin balinalarından ve bireysel yatırımcılardan gelen BTC birikimi seviyesiyle örtüşüyor. Satın alma baskısının Bitcoin’in fiyatını 40.000 doların üzerinde tutup tutamayacağını zaman gösterecek. 

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar