.

Bitcoin Analistleri Bitcoin’in %20 Daha Düşmesini Bekliyor, İşte Sebepler..

Bazı Bitcoin analistleri gerçekleşen mevcut düşüşün henüz bitmediğini ve düşüşün sürebileceğini belirtiyor. Kripto para piyasasındaki varlıkların çoğunu derin konsolidasyona sokan küresel düzeltme, sert yükseliş ve boğa koşusu bekleyen tüm kripto yatırımcıları için soğuk bir duş oldu.

Bitcoin Teknik Analizi

Fairfield Strategies teknik analiz firmasından Katie Stockton’a göre, kripto para piyasasındaki uzun vadeli görüntü, piyasadaki kripto paraların çoğunluğu güçlü bir darbe aldıktan sonra bile yükselişini sürdürmesi yönünde.

Bitcoin’in  trendindeki ilk kırılma, varlığın 52.000 dolarda bir destek bölgesi görevi gören trend çizgisinin altına keskin bir şekilde düştüğü Pazar günü gerçekleşti. Yazının yazıldığı sırada, en büyük kripto para birimi BTC bu noktanın çok altında yaklaşık 48.200 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Günlük Grafik
Kaynak: TradingView

Analiste göre, Bitcoin için bir sonraki destek alanı ağustos ayının en düşük seviyesi olan 37.000 dolarda. Varlık, önümüzdeki iki ay içinde o bölgeye düşme riskiyle karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Stockton ,ayrıca bir sonraki çöküşün kesin noktasını tahmin etmenin imkansız olduğunu da söylüyor ancak yine de 44.000 dolarlık destek bölgesinin kırılmasının varlığı doğrudan bir sonraki 37.000 dolarlık alana fırlatabileceğine inanıyor.

Sonuç olarak kısa vadede düşüş olacağını belirten Bitcoin analistleri, uzun vadede yükselişin süreceğine inanıyor.

Şirketler Bitcoin İle İlgileniyor

Piyasadaki kripto paraların çoğunluğunun bozulmasıyla birlikte, MicroStrategy, Riot ve diğer kriptoyla ilgilenen şirketlerin varlıkları keskin bir şekilde düştü ve gün cinsinden değerlerinin %15’ini kaybetti.

Bitcoin yatırımcıları BTC fiyatını daha da aşağı itmeye karar verirse, kripto madenciliği ve işletme şirketlerinin, bir önceki gün değerinin %6’sını kaybettikten sonra günlük %0,3 büyüme ile 48.200 dolardan işlem gören temel varlıklarıyla ilgilenmeleri daha olasıdır.

Piyasa değerine göre en büyük kripto varlık olan Bitcoin (BTC) yazının yazıldığı sırada 912,389,257,097 dolarlık piyasa değeri ile 48.200 dolar seviyesinden işlem görürken, tüm piyasaya olan hakimiyeti ( Bitcoin dominance) %40.1 seviyelerinde.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar