.

Brezilya’da Kripto Para Aklama Davasında 33 Milyon Dolar Ele Geçirildi

Perşembe günü, Brezilya polisi kara para aklama operasyonunda 172 milyon Brezilya reali (33 milyon dolar) ele geçirdi.

Brezilya polisi Sao Paulo ve Diadema’da ‘ Borsa İşlemi ‘ operasyonu sırasında altı farklı yere arama emri çıkardı. Ardından, Brezilya yargısı iki kişi ve 17 şirketin varlıklarına el konulmasına karar verdi.

Soruşturma halen devam ediyor ancak polis, bazı kripto para borsalarının çetelerin kara para aklamasına yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Brezilya polisi, beş aylık süreçte bir kripto borsasının altı hayali şirketten 1,93 milyon dolar akladığını ve diğer sekiz şirketin 2,9 milyon dolarlık kripto para satın aldığını belirtti.

Polis, kripto borsalarının bu fonların kaynağını veya şirketlerin varlığını doğrulayamadığını belirtti. Mahkeme, bu şirketlerin ve soruşturmayla bağlantılı iki kişinin mal varlıklarına el koydu.

Soruşturma üzerine, paranın birkaç offshore şirkete gönderildiğini ve daha sonra satış veya hizmet sağlama işlemlerini simüle ederek ülkesine geri gönderildiğini de tespit ettiler.

İlk soruşturmalar, şirketlerin kendi aralarında büyük işlemler gerçekleştirdiğini ve ardından parayı aracılara yönlendirdiğini belirtti. Oysa aracılar, dijital varlıkların satın alınmasından ve şirketlere bir karma kodun teslim edilmesinden sorumluydu.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar