.

El Salvador Bitcoin Alımlarına Devam Ediyor, Toplam 1120 BTC’ye Sahip

El Salvador , kripto piyasasında en çok konuşulan ülkelerden biri olmaya devam ediyor. El Salvador başkanı Bukele, ülkenin 420 Bitcoin daha satın aldığını resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

El Salvador başkanı yakın zamanda attığı tweette Bitcoin’i dipten satın aldığını belirtiyor. Sonuç olarak, El Salvador şu anda toplam 1120 Bitcoin’e sahip ve bu da yazının yazıldığı sırada yaklaşık 66 milyon dolar değerinde. Gerçekten de El Salvador’un Bitcoin’in getirdiği teknolojiyi tamamen benimsediğini söyleyebiliriz.

Ülkede Bitcoin (BTC) Benimsemesi Gün Geçtikçe Artıyor

Ayrıca, El Salvador’un kripto varlıklarının benimsenmesi eylemi, ülkedeki banka hesabı açamayan insanlara yardımcı oluyor. Bu sayede, ülkedeki banka hesabı olmayan topluluk artık sorunsuz bir şekilde para transferi gerçekleştirebiliyor.

El Salvador, likidite açısından ülkede farklı bölgelere çok sayıda Bitcoin ATM’si yerleştirmiş durumda. Bu sayede Bitcoin sahipleri kolayca para çekebilir ve diğer kripto işlemlerini yapabilirler.

Fakat hala ülkenin belirli bir kesimi, başkan Nayib Bukele’nin almış olduğu Bitcoin’in yasal olarak kabulü kararına karşı çıkmaya devam ediyor.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %4.2 yükselerek 61 bin dolar seviyesinden işlem görüyor . Buna ek olarak, 1 trilyon doları aşan devasa bir piyasa değeri var ve bu da onu kripto varlıklarının lideri yapıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar