.

Kraken CEO’su, Aşırı Düzenlemenin Borsayı ABD Dışına Zorlayabileceğinden Endişeli

Kraken CEO’su, Aşırı Düzenlemenin Borsayı ABD Dışına Zorlayabileceğinden Korkuyor.

Fox Business’a konuşan Kraken CEO’su Jesse Powell, borsanın 2021’de bir halka arz başlatmayı planladığını söyledi. Ancak, Borsa’nın başka bir ülkeye taşınması gerekebilir.

Powell , kendisini endişelendiren sıkılaştırma düzenlemeleri hakkında uzun uzun konuştu . Bu nedenle, düzenlemeler borsayı zorlar ise  Kraken borsası ABD’yi terk etmek zorunda kalabilir.

Kraken Halka Arz Gerçekleştirme Aşamasında

Düzenlemenin yanı sıra, ulusal bir strateji eksikliğinin Kraken’ı uzaklaştırabileceğinden de bahseden Powell..

ABD Makamları, Kripto piyasası politikaları ve kuralları konusunda % 100 şeffaf değiller açıklamasında bulundu.

Powell ayrıca, borsanın bu yıl bir halka arz başlatacağını ve merakla beklenen Coinbase listesinin hemen ardından yükseleceğini doğruladı. Kraken’nin bu planı, 2021’in ikinci yarısında geçici olarak bir lansman penceresine yer verildi.

“SEC ve CFDC ile düzenli olarak ilgileniyoruz. Uluslararası rakipler için kapatamayacakları ürünleri kapatmamızı istiyorlar. Bu yüzden ABD şirketlerini dezavantajlı konuma getiriyorlar. “

Alternatif seçeneklere gelince, potansiyel yeni yerler olarak Japonya, Birleşik Krallık ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden bahsetti. Borsa, iki yıllık bir aradan sonra kısa süre önce Japonya’da kripto ticaretini yeniden başlattı .

Yine de Kraken, düzenleyicilerle iyi iş çıkardı. Borsaya , Eylül 2020’de Amerika’nın ilk kripto bankası olması için onayı aldı .

ABD Düzenleyicileri Kripto Konusunda Tam Olarak Net Değil

Amerika Birleşik Devletleri, Kripto Para birimleri için en büyük pazarlardan biridir ve gerçekten de piyasa faaliyetlerinin çoğu burada gerçekleşmekte. Bununla birlikte, SEC ve CFTC, Kripto şirketlerine karşı birkaç dava açarak giderek daha katı hale geldi. Bunların en önemlileri Ripple ve Telegram olarak ön plana çıkıyor.

Öte yandan ABD, teknoloji söz konusu olduğunda biraz daha açıldı. Eski CFTC Başkanı Christopher Giancarlo, bir dijital dolar projesine ortak liderlik ederken, işletmeler yarışa girmek için hükümete lobi yapıyor. Yetkililer büyük ölçüde dijital bir dolar konusunda sessiz kaldılar.

Analistler arasındaki genel fikir birliği, ABD hükümetinin kripto para birimlerinin doların hakimiyetini zayıflatacağından korkmasıdır. Dolar şu anda dünyanın rezerv para birimidir ve daha güvenli varlıklardan biri olarak kabul edilmektedir. Son haberler, Biden yönetiminin merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) baktığını iddia ediyor . Korkusu, Çin’in dijital yuanının ABD dolarının yerini alması.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar