.

Sacramento Kings, Bitcoin Dönemini Başlatıyor !

Ulusal Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Sacramento Kings Başkanı, Vivek Ranadivé, geçtiğimiz akşam  Clubhouse’da katıldığı yayında Kings bünyesinde çalışan herkesin ücretini Bitcoin ile alabileceğini duyurdu.

Vivek Ranadivé sözlerine şunlarıda ekledi ;

“Önümüzdeki birkaç gün içinde Sacramento Kings ailesine teklifimi duyuracağım, oyuncular da dahil olmak üzere maaşlarını Bitcoin olarak alabilecekler ”

Clubhouse’da Café Bitcoin için düzenli moderatör olarak tanınan Neil Jacobs, kısa süre sonra CoinDesk tarafından onaylanan ve bildirilen haberi Twitter’da verdi.

Sacramento Kings, 2014 yılında, ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklaşa ekip mağazasındaki ürünler için Bitcoin’i ödeme olarak kabul edeceklerini duyurmuştu.

Vivek Ranadiv , Bitcoin’i kabul etmenin, hayranlarının cüzdanlarını evde bırakmalarına bir adım daha yaklaştığını, çünkü kendi çocukları ona ileride Sacramento Kings ‘in neden Bitcoin’i kabul etmediğini soracağını açıkladı.

Bitcoin popülaritesi ve genel kabul görmesiyle büyümeye devam ederken, büyük ABD bankalarından çok sayıda kuruluş, PayPal ve hatta Chipotle (Restoran Zinciri) ödeme yöntemi olarak , Bitcoin ile ilgili hizmetler sunmaya hazırlanıyor.

Vivek Ranadiv sözlerine ödeme yönteminin hayata geçmesi için çalıştıklarını en yakın zamanda yol haritasını yayınlamacığını sözlerine ekledi.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar