.

Madenciler Bitcoin Satmayı Bıraktı! Arz Sıkışması mı Geliyor?

Bitcoin önemli bir direnç noktası olan 60.000 dolar seviyesinin yakınlarında dans ederken, dolaşımda olan BTC kıtlığı arz sıkışması na yol açıyor. Hal böyle olunca, uzayan kuyruk ile beraber lider kripto paranın fiyatında yükseliş için sinyaller gelmeye başlıyor.

Ali Martinez, Glassnode üzerinden paylaştığı bir veriye göre BTC rallisi için uygun ortam oluşmuş durumda. Analiste göre, kripto para birimi, Varlık Ayarlı Dormansi Akışındaki 1 milyon eşiği aştığında, tarihsel olarak BTC “parabolik hale geliyor.”

Bitcoin’in bir yılda yaklaşık% 1.500 artışına rağmen, hala bu eşiğin altında.

BTC’nin Mart 2020’deki çöküşten bu yana yaşadığı% 1,465’lik artışa rağmen, Bitcoin Varlığı Ayarlanmış Dormansi Akışı henüz 1M eşiğini geçmedi. Ne zaman ve olursa, #BTC, daha önce gördüğümüzden daha fazla kazanç sağlayan yeni bir parabolik aşamaya girebilir.

Ali Martinez

Tersine, Martinez, Varlık Ayarlanmış Dormansi bir milyon eşiği geçmeden reddedildiğinde Bitcoin’in fiyatının bir geri çekilme yaşadığını belirtti. 2021’de bu, Ocak’ta ve Şubat sonunda en az iki kez oldu. Aşağıda görüldüğü gibi kripto para birimi bu bölgeye yakın.

Bitcoin bir birikim aşamasında, arz sıkışması yaşanabilir

Bitcoin için fiyatını etkileyen en büyük unsurlardan biri için BTC madencilerinin davranışları denebilir. Madencilerin yüksek fiyat beklentisi içerisinde ellerinde tuttukları coinler, arz sıkışması yaratarak fiyatları patlatmaktadır.

Konu üzerine yapılan farklı bir araştırmada Lex Moskovski tarafından geldi. Lex madencilerin strateji değiştirdiğini bildirdi. Eskiye nazaran satmak yerine, madenciler alım yapmayı tercih ediyor. Mart sonu ve Nisan ayından itibaren madenciler 10.000 Bitcoin satın aldılar. Cüzdanlara çekilen sınırlı sayıda arz ile beraber arz sıkışması için uygun bir ortam sağlandı. Bitcoin tarafın yaşanan arz sıkışması, beraberinde uzun dönem sürecek bir ralli ile sonuçlanabilir.

Glassnode, kripto para biriminin borsalarda 2.399.090 BTC’ye kadar olan arzında iki yılın en düşük seviyesini kaydetti. Fiyatın 60.000 dolardan 2 sefer red yediği dönemde, önümüzdeki aylarda yeni seviyelerin gelmesi olası gözüküyor. Bitcoin ve altcoinlerde yaşanacak gelişmeler uzun dönem için yeni seviyelerin göstergesi olacak.

Twitter hesabımızı butonuna tıklayarak takip edebilirsiniz.

Ethereum’dan $2,151.85 Değer İle Yeni Zirve

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar