.

SEC’den Hester Peirce, Bitcoin’i yasaklamak için “İnternet’i kapatmanız gerekir”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunda  görev alan ve Bitcoin hakkında yaptığı olumlu açıklamalarla gündeme gelen Hester Peirce.

Bu haftanın başlarında bir MarketWatch sanal konferansında , hükümetin Bitcoin’i yasaklama söylentilerinin “aptalca” olabileceğini söyledi.

“Sanırım bu noktayı çoktan aştık çünkü interneti kapatmak zorunda kalacaksınız,” dedi.

Peirce;

“Bunu nasıl yasaklayabileceğinizi anlamıyorum. Kesinlikle çaba gösterebilirsiniz. İnsanları Bitcoin ticareti yapmaktan alıkoymak gerçekleşebilecek bir durum değil. Bu yüzden hükümetin bunu yapmaya çalışması aptalca deneme olur. “

Açıklama, hükümetlerin Bitcoin ve diğerkripto para birimlerini yasaklamasının “iyi bir olasılık” olarak  savunan. Milyarder yatırımcı ve Bridgewater Associatesin kurucusu olan Ray Dalio’nun yaptığı açıklamanın hemen ardından  geldi.

Dalio, Yahoo Finance’e şunları söyledi :

“Her ülke arz ve talebi kontrol etme tekeline önem gösterir. Diğer paraların işlemesini veya rekabet etmesini istemiyorlar çünkü işler kontrolden çıkabilir. Altını yasakladılar, bu yüzden Bitcoin’i de yasaklamak olasılık dahilinde. “

Bununla birlikte, Peirce’e göre, yetkililer için ana mesele en azından kripto para birimleri söz konusu olduğunda ,aynı zamanda üretken ve kısıtlayıcı olmayan bir düzenleme yaklaşımı bulmaktır.

“Diğer ülkelerin daha üretken bir yaklaşım benimsediğini gördük. Bunu gerçekten tersine çevirmemiz gerekiyor ve bu piyasa hakkında derinlemesine bilgi sahibi yeni bir başkanın gelmesini düşünüyorum, bu birlikte yapabileceğimiz bir şey iyi bir düzenleyici çerçeve oluşturur”

Peirce, aynı zamanda bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) nihayet ABD’de ne zaman onaylanacağını veya onaylanmayacağını bilmediğini de belirtti.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar