.

Shiba Inu Paris’teki Bir Restoranda Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edildi

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Le Bistrot d’Eleonore et Maxence adlı restoran, müşterilerine son zamanların popüler kripto parası Shiba Inu (SHIB) ile ödeme imkanı sunmaya başladı.

Bilgi, içerik üreticisi ve kripto yatırımcısı Natheno Davy’nin Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştığı videonun ardından ortaya çıktı.

Davy’nin paylaştığı videoda restoranın ana girişinde diğer geleneksel ödeme seçeneklerinin hemen üzerinde iki adet “Shiba Inu kabul edildi” etiketinin bulunduğu gözüküyor.

Davy, videoyu çekmeden önce SHIB’in gerçekten de bir ödeme yöntemi olup olmadığını çalışanlara sormak için içeriye girdiğinde karşılaştığı manzarayı şöyle anlatıyor:

“Tam o anda, dört kişilik bir grup öğle yemeği hesabını Shiba Inu’yu kullanarak ödedi. Bu bir sihirdi!”

Shiba Inu (SHIB) Sayesinde Restoranın Müşterileri Arttı

Davy, daha sonra arkadaşlarıyla restoranı tekrar ziyaret etti ve yemeğini yedikten sonra yaklaşık 290 dolar tutarında hesabını kripto para birimi olan SHIB ile ödedi. Video kısa zamanda sosyal medya platformlarında viral hale geldi ve restoranın müşterileri yoğun şekilde arttı.

“Restoran artık bölgenin en iyisi haline geldi. Yerel halk, bölgedeki diğer restoranlarında kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamasını bekliyor.”

Davy, deneyimli bir yatırımcı olarak Shiba Inu’nun kariyeri boyunca yaptığı en iyi yatırım belirtti ve ekledi “Kripto para birimini, özellikle SHIB’i seviyorum. Kripto her şeyi değiştirme gücüne sahip.”

Yazının yazıldığı sırada Shiba Inu (SHIB), Dogecoin’i ( DOGE ) geride bırakarak piyasa değeri açısından en büyük 9. kripto para oldu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar