.

Tesla, Yeniden Bitcoin İle Ödeme Almaya Başlayabilir

DOGE babası olarak da bilinen Tesla, CEO’su Elon Musk , kripto dünyasını şaşırtmaktan asla geri kalmıyor. Ayrıntılı olarak Tesla, geçtiğimiz ay şirketin gelecekte Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye yeniden başlayabileceğini belirtmişti. Gerçekten de bu haber kripto dünyasına, özellikle Elon Musk ve Tesla’nın tüm hayranlarına heyecan getirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan üçüncü çeyrek raporuna göre şirket, kripto varlık uygulamasını yeniden başlatabileceklerini söyledi. Belgede şu ifadeler yer aldı:

“Gelecekte, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz için kripto para birimlerinde (“dijital varlıklar”) işlem yapma uygulamasını yeniden başlatabiliriz.”

Belge, Tesla’nın 30 Eylül’de sona eren dokuz ay boyunca toplam 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığını belirtti. Ayrıca şirketin 30 Eylül itibariyle dijital varlıklarının piyasa değerinin 1.83 milyar dolar olduğunu bildirdi. Tesla, dijital varlıkların uzun süreli potansiyeline dikkat çekti:

“Dijital varlıkların hem yatırım hem de nakde likit bir alternatif olarak uzun vadeli potansiyeline inanıyoruz.”

Geçtiğimiz ay Tesla, Bitcoin ile ödeme kabul edebilmek için sisteme kapılarını açtı. Tesla’nın Bitcoin ile kripto ödeme seçeneği, bu yıl Ocak-Mart ayları arasında da aktif haldeydi. Bununla birlikte, Bitcoin’i içeren çevresel sorunlar nedeniyle Tesla, kripto varlık ödemelerini kabul etmeyi bıraktı. Bu durum ise Bitcoin fiyatında bir düşüş hareketinin başlamasına neden oldu.

Şuan da 114.000 BTC’ye sahip olan Tesla, Michael Saylor’ın CEO’su olduğu MacroStrategy’den (yeni şirketleri) sonra en fazla BTC varlığına sahip ikinci şirket konumunda yer alıyor.

Elon Musk Kripto Dünyası İçin İkon Haline Geldi

Öte yandan Elon Musk, kripto dünyasının en ikonik insanlarından biri olmaya devam ediyor. İlginç bir şekilde, Elon Musk ve DOGE , günler geçtikçe iyi ilişkiler kurmaya devam ediyor. Elon Musk geçenlerde attığı tweetinde, DOGE hayranlarını harekete geçiren bir olay olan DOGE’den bir kez daha bahsetti.

Bu arada Bitcoin, 1 trilyon doları aşan ezici piyasa değeriyle kripto dünyasına hükmetmeye devam ediyor. 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 32 milyar dolar. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 61.926 dolardan işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar