.

Tezos (XTZ) Fiyat Analizi: XTZ Yeni Bir Ralliyi Nasıl Başlatabilir?

Tezos (XTZ) fiyat analizi: Eylül ayının başından bu yana Tezos’un (XTZ) fiyatı grafikte istikrarlı bir şekilde ilerledi. XTZ, Ekim ayında yeni seviyelere yükselirken, üç yüksek zirve ve daha yüksek düşük seviyenin yaratılması sağlıklı bir yükseliş trendi belirledi.

Tezos (XTZ), yazının yazıldığı sırada, rekor seviyelerden yaklaşık %30’luk bir düşüşün ardından yukarı yönlü momentumunu tekrardan canlandırmayı hedefliyor.

Simetrik bir üçgen kurulumu, boğalara bir sonraki hedefi ileri atma ve 8 dolara geri dönüşü hedefleme fırsatı sundu. Yazının yazıldığı sırada XTZ, son 24 saatte %3.14 yükseliş ile 7.1 dolardan işlem görüyor.

Tezos 4 Saatlik Grafik

Yaşanan son üç düzeltme dalgası Tezos içinde oldukça etkili oldu. Her dalga sırasındaki kayıplar %44, %27 ve %28 olarak gerçekleşti ve XTZ’nin her seferinde 4 saatlik EMA Şeritlerinin altına kayması görüldü. Bununla birlikte, Tezos’un (XTZ) yükseliş tepkisi zamanında oldu ve bu düzeltmelerin hemen ardından tekrardan yükselişe geçti.

Artık XTZ, EMA Şeritlerinin altında kaldığına göre, simetrik bir üçgen kurulumu bir sonraki yükseliş için ideal bir fırsat olabilir.

Yakın vadede, XTZ’nin 7,2 dolara yeniden ulaşması ve üst trend çizgisinde başka bir artış hedeflemesi gerekecek. Sağlıklı hacimlerde 7,43 doların üzerinde bir kapanış, modelden bir kopuşu teyit edecektir. Model içindeki iniş ve çıkışlara dayanarak, XTZ’yi yukarı yönlü %12’ye yakın bir ralli bekliyor. Bu, XTZ’nin 8 doları hedeflemesine ve daha yüksek fiyat seviyeleri için daha agresif bir şekilde yükselmesine izin verecektir.

Diğer yandan, 6.74 doların altında bir kapanış, bizlere ayıların harekete geçtiğini gösterecektir. Ters yönde bir kırılma, kısa vadeli 6,46 dolar ve 6,01 dolar destek seviyelerine dokunabilir.

XTZ’nin göstergeleri orta hat civarında zayıflasa da, her biri yükseliş kurulumlarında işlem gördü. Örneğin, Awesome Osilatörü, ikiz yükseliş zirvesi oluşturduktan sonra potansiyel bir dalgalanma gözlemlerken, Göreceli Güç Endeksi (RSI) kendi simetrik üçgeni içinde işlem gördü.

Awesome Osilatörü, piyasanın momentumunu (beş piyasa boyutundan ikincisi) belirler. Bu belirleme belirli bir zamanda son beş çubuk ile son 34 çubuğun momentumunun karşılaştırılması ile yapılır.

Alıcılar bu sinyallere yanıt verirse, XTZ için büyük bir yukarı yönlü baskı oluşacaktır.

Tezos (XTZ) Fiyat Analizi: Sonuç

Tezos (XTZ), simetrik bir üçgen koparmanın arkasındaki 8 dolarlık hedefe ulaşabilir. Yatırımcılar, XTZ güçlü hacimlerde 7,43 doların üzerinde kapandığında, bu kurulumu görebilir. Stop-loss 6,67 dolar olarak ayarlanabilir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar