.

Ünlü Oyuncu Nurgül Yeşilçay, Yeni Dizisini NFT Olarak Satışa Çıkarıyor

NFT çılgınlığı hız kesmeden devam ederken, ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay, yapımcılığını sevgilisi Necati Kocabay’ın üstlendiği ve altı aydır üzerinde çalıştığı ‘Poz‘ isimli yeni dizisini NFT olarak satışa sunacak.

Fotoroman mantığında, kamera yerine fotoğraf makinasının kullanıldığı, dünyada ilk olma özelliği taşıyan yedi bölümlük mini dizi ‘Poz‘, NFT olarak kasım ayından itibaren satışa sunulacak.

Ünlü oyuncunun senaryosunu yazıp, yönetmenliğini de üstlendiği dizide, bölümler ortalama olarak 3-4 dakika sürecek.

Diziye Yalnızca 50 Kişi Sahip Olabilecek

Mini diziye yalnızca 50 kişi sahip olabilecek ve yedi bölümden oluşacak olan ‘Poz’, NFT olarak 8 bin 600 dolar’a satışa çıkarılacak.

Medyaradar’da yer alan habere göre; bölümlerin akışı sadece fotoğrafla ve fotoğrafın her türlü imkanı kullanılarak sağlandı. Dizinin yakında piyasa çıkacağı Nurgül Yeşilçay’ın resmi Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla netleşti. Ünlü oyuncu yaptığı paylaşımda ” Harika bir ekiple harika bir #nft projesi hazırlığındayız! Ayrıntılar pek yakında” sözlerine yer verdi.

‘POZ’ Dizisinin Hikayesi 

Gerilimli kara komedi türünde bir foto dizi olan Poz’da; çocuklu ve evli orta sınıf bir aile olan Suzan ve Harun, sıradan bir şekilde hayatlarına devam etmektedir.

Harun ressam bir kıza aşık olur, bu durumu eşine hiç belli etmediğini zanneder. Ancak Suzan’ın bu durumdan haberdar olmasıyla olaylar bir felakete dönüşür.

Nurgül Yeşilçay NFT Sektörüne Adım Atan İlk Türk Sanatçı Değil

Nurgül Yeşilçay, NFT sektörüne adım atan ilk Türk sanatçı değil. Öncesinde sanatçı Tarık Tolunay’ın satışa çıkardığı ‘Fractal İstanbul – Pandemi’ eseri, Türkiye’nin NFT’ye çevrilerek satılan ilk eseri olmuştu. Galata Köprüsü ve Karaköy’ün çizimini içeren eserin NFT’si, 20 Ethereum‘a (ETH) satıldı.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, son zamanlarda gündemde olan NFT konusunda ilk adımını atarak OpenSea platformu üzerinden eserlerini satışa sunmuştu.

Futbol kulüpleri de işin içine girmişti. Galatasaray, Türkiye’nin ilk NFT koleksiyonunu satışa sunmuştu.

Ünlü karikatür dergisi Uykusuz da NFT galerisinin hazırlanmasında sona yaklaştıklarını belirtmişti.

Oyuncu Bensu Soral da geçtiğimiz aylarda ‘RIP Black Mamba’ adlı eserini NFT’ye dönüştürerek ‘OpenSea’ pazar yerinde satışa sunmuştu.

Sanatçı Gülben Ergen ise meşhur; “Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz” sözünü NFT olarak satmıştı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar