.

Visa, Kripto Para Kullanımının 1 Milyar Doları Aştığını Söylüyor

Visa Mali İşler Müdürü (CFO) Vasant Prabhu CNBC’ye verdiği röportajında, tüketicilerin 2021’in ilk yarısında kripto bağlantılı kartlar aracılığıyla küresel olarak mal ve hizmetlere 1 milyar dolardan fazla kripto para harcadıklarını söyledi.

Kripto Para Birimleri Yaygınlaşıyor

Prabhu, “İnsanlar, normal para birimlerini kullanacakları şeyler için kripto para birimlerini kullanmanın yollarını araştırıyorlar.” dedi. Ani fiyat değişimleri ve benzeri pek çok sorun var. Fakat bunu yönetmekte ve bu konu ile ilgilenmek kripto para projelerinin sahiplerine kalmış durumda.

Şirket ayrıca, Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX kripto borsasını, kısmen kripto para birimini tüketici ve iş harcamaları için daha pratik hale getirmeye odaklanan Fintech Fast Track programına ekleyeceğini duyurdu.

Visa, Kripto Para Kullanımının 1 Milyar Doları Aştığını Söylüyor

Visa’ya Göre Dijital Ödemeler Kağıt Paraların Önüne Geçecek

Visa tahminlerine göre, kripto bağlantılı kartlar ve QR kodları dahil olmak üzere ortaya çıkan diğer ödemeler, her yıl çek veya nakit olarak harcanan 18 ton doları bozma potansiyeline sahip.

Prabhu, “Bugün bilançomuzda kripto para tutmuyoruz. Bilançomuzda işimizi yürütmek için ihtiyaç duyduğumuz para birimleri tutuyoruz” dedi.

 “Kripto para birimini tutma planımız yok çünkü genellikle ödeme alma şeklimiz veya insanlara ödeme gerçekleştirme yöntemimiz bu değil.”

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar