.

Kripto Borsası FTX, NFT Pazarını Başlattı

29 yaşındaki milyarder Sam Bankman-Fried tarafından kurulan Hong Kong merkezli kripto şirketi FTX, NFT pazarını başlattı.

NFT dijital ortamda eserlerin eşsizliğini sağlayabilen, blockchain tabanlı bir teknolojidir. (Detaylı anlatım için NFT Nedir? yazılı makalemizi inceleyebilirsiniz.)

Bu yılın başlarında, bireysel NFT’lerin on milyonlarca dolara satılmasıyla büyük bir pazar oluştu. Hatta dijital sanatın en tanınmış isimlerinden biri olan Beeple, çılgınlığın zirvesinde 69 Milyon Dolar değerinde NFT satışı gerçekleştirdi.

Kripto borsası FTX, takas edilemeyen jetonların (NFT’ler) ticareti için bir pazar yeri başlattı. Hem ana FTX borsasında hem de FTX.US borsa web sitelerinde bir dizi NFT listelenmelerini inceleyebilirsiniz.

FTX’in pazar yeri, hem Ethereum blok zincirinde hem de Ethereum’dan önemli ölçüde daha az güce aç olan Solano ağında çalışıyor.

FTX pazarındaki örnek NFT’lerden biri, yüz yüze bir öğle yemeği veya FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile 30 dakikalık Zoom görüşmesi için kullanılabilen ” SBF Öğle Yemeği “dir. Haber sırasında NFT için en yüksek teklif şuan da 110.000 $ ‘dır. NFT için açık arttırma 17 Haziran’da kapanıyor.

Piyasada bulunan diğer NFT’ler arasında FTX ve FTX.US marka şapkalar, kapüşonlular, tişörtler ve çoraplar bulunuyor.

Bizi Takip Edin: TwitterTelegramInstagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar