.

Analist Yüklü Bitcoin Satıp Ethereum Aldı, Neden?

Lider kripto para Bitcoin (BTC) ile lider Altcoin Ethereum (ETH’nin)’un yarışı, Ethereum’un %17.24’lük piyasa hakimiyetine ulaşmasıyla, yoğun bir mücadele ile devam ediyor. Bitcoin ise yıl sonu 66.000 dolar üzeri hedefleriyle, her zamanki en gözde isim. Eski bir hedge fon yöneticisi olan Jim Cramer, bu konudaki kararını şu şekilde açıkladı…

Neler yaşandı…

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketinin enerji tüketimi endişeleri nedeniyle Bitcoin kullanarak araç alımlarını askıya aldığını duyurduğunda, uzun süredir devam eden Bitcoin enerji tartışması yeniden su yüzüne çıktıktan sonra Bitcoin’in popülaritesi bir hayli düşmüştü. Gelişen son kripto para çöküşü ise, analiste göre tam bir kan banyosu ve bir çok yatırımcının tekrar düşünmesine neden oldu.

Bitcoin ve Ethereum Bu korkudan kurtulabilir mi?
Bitcoin ve Ethereum Bu korkudan kurtulabilir mi?

Neden Ethereum (ETH)’u tercih etti

Bunun ortasında, Mad Money şovunun ev sahibi Jim Cramer, Ethereum hayranı olan bir başka Bitcoin boğasıydı. Yakın tarihli bir röportajda Cramer, neden Ethereum’u Bitcoin’e tercih ettiğini açıkladı:

Ethereum’u seviyorum çünkü insanlar aslında onu bir şeyler satın alabilmek için çok daha fazla kullanıyor. Ethereum almaya devam edeceğim. Sadece biraz daha fazla oyun olduğunu düşünüyorum çünkü bir NFT satın aldığınızda, bunun gibi bir şey, herkes Ethereum istiyor. Daha çok bir para birimi.

Eski hedge fon yöneticisi, geçen hafta “neredeyse tüm BTC’sini” sattıktan sonra, fiyatı 10 bin dolar seviyesine düşerse tekrar Bitcoin alacağını söyledi. Bitcoin, yazının yazıldığı sıralarda 35.620 dolardan işlem görüyor ve 29 bin dolar seviyelerine düştükten sonra toparlanmaya çalışıyor

Analist Yüklü Bitcoin Satıp Ethereum Aldı, Neden?

Ethereum 2.0 oldukça önemli

Cramer, Ethereum 2.0’ın tanıtımından önce oldukça heyecanlı olan Ethereum boğalarının arasına katıldı. Merakla beklenen Ethereum güncellemesinin etrafındaki vızıltı, bir süredir kripto topluluğunda çok konuşuluyor. Aşama 1 ve 1.5 2021 için planlanırken, son sürüm ve tam benimseme, yani Aşama 2, 2021’in sonlarında veya 2022’de bir süreliğine düşecek.

Geçen hafta neler yaşandı

Geçen hafta, eski hedge fon yöneticisi, Çin hükümetinin Bitcoin madenciliği baskısını ve kripto para biriminin fidye yazılımı saldırılarındaki rolünü gerekçe göstererek, “Neredeyse tüm Bitcoin’lerimi sattım. İhtiyacım yok.”

Ethereum;’un kurucusu Vitalik Buterin

Cramer’in Bitcoin ile olan aşk-nefret ilişkisi herkes tarafından biliniyor. Büyük enflasyon korkusuyla 2020’nin sonuna doğru BTC’ye yatırım yaptı. Bu yıl Mart ayında altına baktı ve onu hayal kırıklığına uğrattığını söyledi ve insanlara altın satmalarını ve BTC varlıklarını artırmalarını tavsiye etti. Cramer yorumlarına şu cümleyi:

“Beni dinlerlerse, altınlarının yarısını bırakacaklar. 1983’ten beri altın için %10 diyorum. Şimdi ise %5 altın, %5 bitcoin diyorum.”

Ve noktalayıcı şu cümleyi ekledi:

“Beni dinlerlerse, altınlarının yarısını bırakacaklar. 1983’ten beri altın için %10 diyorum. Şimdi ise %5 altın, %5 bitcoin diyorum.”

Bizi Takip Edin: TwitterTelegramInstagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar