.

BitMEX, Almanya’nın En Eski Bankalarından Birini Satın Alacak

Kripto para borsası BitMEX, Almanya’nın en eski bankalarından birini satın alarak düzenlenmiş kripto varlık merkezi olmayı planlıyor. 

Önde gelen kripto borsası BitMEX’in bir yan kuruluşu olan BXM Operations AG, kısa süre önce Almanya’nın en eski bankalarından biri olan Bankhaus von der Heydt’i (BVDH) satın alma planlarını açıkladı.

Salı günü paylaşılan basın açıklaması, anlaşmanın BitMEX Group’un Almanya ve İsviçre’de düzenlenmiş çeşitli kripto ürünlerini tek bir elde toplayarak Avrupa’da güçlü bir oyuncu olmaya yönelik hedefi olduğunu belirtti.

Basın açıklaması yatırımcıların dijital varlıkları satın almasına ve satmasına olanak tanıyan İsviçre merkezli yenilikçi bir aracılık hizmeti olan BitMEX Link’in Avrupa’da piyasaya sürülmesinden önce geldi.

Düzenlenmiş Bir Kripto Güç Merkezi

BitMEX CEO’su Alexander Höptner, Bankhaus von der Heydt’in düzenlenmiş dijital varlık uzmanlığını BitMEX’in kripto inovasyonu ve ölçeğiyle birleştirmenin şirketin Avrupa’da kripto ürünleri için düzenlenmiş bir güç merkezi oluşturmasına yardımcı olacağına inandığını belirtti.

Şirketin CFO’su Stephan Lutz da, “Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya, dijital varlıklara yenilikçi bir yaklaşımı, düzenleyici gözetim ve hukukun üstünlüğü ile birleştirerek BitMEX’in Avrupa’daki genişlemesi için ana pazar haline getiriyor” dedi.

Anlaşma, BXM Operations AG ve Bankhaus von der Heydt’in sahibi Dietrich von Boetticher tarafından imzalandı. Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin’den onay alındıktan sonra tamamlanacak.

BitMEX, 2022 Ortasında Anlaşmayı Tamamlayacak

Açıklamaya göre, satın alma işleminin 2022’nin ortalarında tamamlanması bekleniyor, fakat BitMEX, satın alma fiyatını veya anlaşmanın diğer finansal ayrıntılarını açıklamadı.

Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra banka bağımsız bir işletme olarak faaliyetlerine devam edecek ancak BitMEX CEO’su ve CFO’su yönetim kuruluna katılacak.

BitMEX, ABD’li düzenleyicilerle 100 milyon dolarlık davasının sonuçlanmasından sonra tekliflerini genişletmeye devam ediyor.

Aralık ayının başlarında kripto para borsası, önümüzdeki ay BMEX olarak adlandırılan yerel kripto para birimini piyasaya süreceğini ve 1 Şubat’a kadar önemli miktarda tokeni kullanıcıların cüzdanlarına hava yoluyla göndereceğini duyurdu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar