.

Coinbase, Ödeme Devi Mastercard ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı

Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase, takas edilemeyen tokenlerin (NFT) satın alınmasını kolaylaştırmak için ödeme devi Mastercard ile ortaklık gerçekleştirdi.

Son aylarda NFT piyasasının hacmi giderek büyümesine rağmen, dijital koleksiyon satın almanın birçok kullanıcı için hala karmaşık bir deneyim olduğunu belirten Coinbase, kripto para borsasında olduğu gibi benzer bir strateji kullanarak, piyasaya yeni katılanların gelişen NFT pazarına katılmasını kolaylaştırmayı planlıyor.

NFT Devrimi Daha Yeni Başlıyor

Kısa süre önce, Coinbase NFT adlı bir NFT eşler arası pazaryeri başlatan Coinbase, ardından, dijital varlık platformu Mastercard ile işbirliği gerçekleştirdi ve her iki şirket de müşterilerin bu tür koleksiyonları kolaylıkla satın almalarını sağlamak için NFT’leri “dijital ürünler” olarak sınıflandıracak. Ortaklık ile ilgili Coinbase cephesinden şu açıklama yapıldı:

“Coinbase kısa süre önce, NFT’leri basmayı, satın almayı, sergilemeyi ve keşfetmeyi kolaylaştıracak bir eşler arası pazar yeri olan Coinbase NFT’yi duyurmuştu. Mastercard ile yaptığımız çalışma sayesinde, Coinbase NFT’de daha iyi bir müşteri deneyimi sunabileceğiz ve bu fırsatı Mastercard’ın ölçeği ve küresel ağı aracılığıyla daha geniş ekosisteme getirmenin yollarını bulmayı planlayacağız.

Bir NFT satın almayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak ve bunun en iyi tüketici deneyimi olmasını sağlamak için Mastercard’ın bu konudaki liderliğini takdir ediyoruz. NFT devrimi daha yeni başlıyor.”

Coinbase, Mastercard ile ortaklık kurarak, kullanıcıların gelecekte Mastercard kartlarını kullanarak NFT’ler için ödeme yapmaları için yeni yolların kilidini açmayı umuyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar