test

.

Dapper Labs, NFL İle NFT Koleksiyonları İçin Anlaşma Sağladı

CryptoKitties ve NBA Top Shot ile tanınan Dapper Labs, NFL için bir NFT pazarı kuruyor.

Ulusal Futbol Ligi (NFL) için planlanan bir NFT pazarı hakkında dünkü raporun ardından , NBA Top Shot yaratıcısı Dapper Labs bugün haberleri doğruladı ve hem ligin kendisi hem de NFL Oyuncuları Birliği (NFLPA) ile bir ortaklık duyurdu.

NFL ve NFL Players Association, anlaşmanın bir parçası olarak Dapper Labs’ta hisse alacak. 

NFT koleksiyonları için henüz isimlendirilmemiş NFL pazarının, Şubat 2022’de Super Bowl LVI ile sona erecek olan mevcut sezonda başlaması bekleniyor. NBA Top Shot’ta olduğu gibi, NFL pazarı Dapper’ın kendi Flow blok zinciri üzerinde çalışacak ve gerçek NFL oyunlarından yakalanan video özetlerine dayanan tahsil edilebilir NFT “anlarına” odaklanacak.

NFT, kanıtlanabilir dijital öğe için etkin bir mülkiyet belgesidir, hareketsiz ve hareketli görüntüleri, video dosyalarını ve daha fazlasını temsil edebilir. Bir NBA Top Shot anı, öne çıkan bir videoyu animasyonlu süslemeler ve baskı numarasıyla tamamlayarak dijital bir takas kartına benzer hale getirir. Dapper’ın duyurusuna göre, NFL pazarı da hemen hemen aynısını yapacak.

“NFL kesinlikle Kuzey Amerika’da kutsal bir şey, ve bizlerin, hem onlarla hem de NFL Oyuncuları Derneği (OneTeam Partners)  ile ortaklık şansı elde etmemiz harika bir durum.” Dapper Labs Başkanı Caty Tedman  “Gerçekten anlaşma hızlı bir şekilde sonuçlandı, bence herkesin proje için devasa olma potansiyeline sahip olduğuna dair çok fazla inancı var.” dedi.

NBA Top Shot Rekor Satış Gerçekleştirmişti

NFT’ler, benzersiz öğelerin kimliğini doğrulamak için şeffaf ve güvenli dijital blok zinciri defterini kullanır. Bu, Dapper Labs’ın NBA Top Shot anlarını hayranlara nadir koleksiyonlar olarak satmasını sağladı. Geçen yıl, şirket ve taraftarlar piyasada 780 milyon dolardan fazla NBA Top Shot anları sattı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar