.

Fenerbahçe’den Rekor Gelir! Üçüncü Çeyrek Verilerinde FB Token Farkı

Türkiye liginin önde gelen kulüplerinden Fenerbahçe, Ağustos ayında, yerli borsa Paribu ile yapmış olduğu ortaklıkta, kulübün kendisine ait yerel token olan FB Token ön satışını çift opsiyon ile gerçekleştirmişti. Ön satışa sunulan tokenler dakikalar içerisinde tükenerek, kulübün kasasına rekor seviyede gelir eklenmişti.

Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Fenerbahçe Spor Kulübü, 2021 yılının üçüncü çeyrek verilerini kamuoyu ile paylaştı. Buna göre Fenerbahçe tarihinin en yüksek kârına ulaştı. Sarı lacivertli kulüp toplam 257 milyon TL kâr elde etti.

Fenerbahçe Zarardan Kâra Geçti

Fenerbahçe geçen sene aynı dönemde 30.1 milyon lira zarar açıklamıştı, fakat bu sene ki verilerin ışığında Sarı lacivertlilerin geliri geçen seneye bakıldığında 120 milyon liradan 471 milyon liraya yükseldi. Bunda Fenerbahçe’nin kripto para sektörüne girişinin etkisi büyük oldu. Böylece sarı-lacivertli kulüp tarihinde ilk kez Haziran-Ağustos döneminde 257 milyon lira kâr açıklamış oldu.

Paribu iş birliğiyle çıkarılan “FB Token” taraftar tokeni büyük ilgi görmüştü. Sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç da bu projeden kulüp kasasına eklenecek önemli bir kazanç beklediklerini açıklamıştı.

Trabzonspor ve Beşiktaş Zararda, Galatasaray Kârda

Trabzonspor ve Beşiktaş ise zarar açıkladı. Trabzonspor’un zararı 66 milyon lirayı bulurken Beşiktaş’ın üç aylık zararı toplamda 6 milyon lira oldu.

Bir önceki dönem 40 milyon lira zarar açıklayan Galatasaray da kâr açıklayan ikinci takım oldu. Sarı-kırmızılılar, 2021 yılı Haziran-Ağustos döneminde 37 milyon lira kâr açıkladı.

Galatasaray ve Trabzonspor’unda Socios iş birliği ile çıkarttıkları kulüplerine ait taraftar tokenleri mevcut. Fakat Beşiktaş’ın şuan için çıkardığı her hangi bir taraftar tokeni yok, fakat kulüp yönetimi tarafından yapılan açıklamada kısa süre içerisinde Beşiktaş’ın da kendi taraftar tokenini çıkaracağı belirtilmişti.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar