.

UFC Şampiyonu Francis Ngannou Kazancının Yarısını Bitcoin ile Almayı Planlıyor

UFC şampiyonu Francis Ngannou, bir sonraki dövüşünün kazancının yarısını Bitcoin (BTC) alarak almayı planlıyor.

Ultimate Fighting Championship (UFC) ağır sıklet bölümünde yarışan Kamerunlu sporcu Francis Ngannou, ücretini Bitcoin ile alan sporcular listesine katılmayı düşünüyor.

Bitcoin (BTC)’e Güveni Tam

UFC şampiyonu attığı tweette Bitcoin’e güven duyduğunu, ailesi ve arkadaşları ile Bitcoin (BTC) geleceği hakkında tartıştığını paylaştı. Ngannou ayrıca Bitcoin’in geleceği konusunda oldukça iyimser olduğunu ve bu nedenle bir sonraki dövüşten alacağı ücretin yarısını BTC olarak almayı düşündüğünü söyledi.

Ngannou’nun Sıradaki Dövüşü

UFC ağır siklet şampiyonu, 22 Ocak 2022’de UFC 270’te Fransız dövüşçü Ciryl Gane ile karşılaşacak.

Ngannou, şimdiye kadar ölçülen en sert yumruk dünya rekorunu elinde tutuyor. Maç başına 500 bin ile 600 bin dolar arasında kazanıyor. Sporcu bir sonraki dövüş kazancının bir kısmını Bitcoin olarak almaya karar verirse yaklaşık 250 bin ila 300 bin dolar alacağı anlamına geliyor.

UFC popüler kripto borsası CryptoCom ile mevcut bir sponsorluk anlaşmasına sahip olduğu için Ngannou’ya BTC yoluyla ödeme yapmak sorun olmayacak. Bu anlaşma yaklaşık 175 milyon dolar değerinde olan ve on yıl sürecek bir anlaşma.

Ngannou, şirketle sözleşmesi sona erdiği için Gane’e karşı mücadelesinin UFC için son maçı olabileceğini, daha yüksek ücret karşılığında boks seçeneğiyle yeni bir anlaşma imzalamaya açık olduğunu söyledi.

Ücretini Bitcoin (BTC) ile Alan Başka Sporcular da Var

Sporcular, kripto para birimlerine giderek daha fazla ilgi gösteriyorlar. Ngannou, kazancını BTC aracılığıyla alan ilk spor yıldızı olmayacak.

Geçen yıl Kasım ayında, Amerikan futbolu yıldızı Odell Beckham Jr. , 2021-2022 NFL sezonu için 4.25 milyon dolarlık kazancını Bitcoin (BTC) olarak almak için Cash App ile bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu .

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar