.

FSCA: Binance Group’un Güney Afrika’da Hizmet Verme Yetkisi Yok

Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), Binance Group’un ülkede faaliyet göstermeye yetkili olmadığını belirten bir basın açıklaması yayınladı.

Ülke, Binance kullanıcılarına sayısı her geçen gün artan uyarılar göndererek Binance’e sırtını dönüyor ve borsayı kullanırlarsa herhangi bir sorun yaşamaları durumunda temelde kendi başlarına olduklarını belirtiyor.

Birkaç saat önce, Güney Afrika Mali Sektör Davranış Kurumu (FSCA) Binance’in ülkede işlem yapmaya yetkili olmadığını belirten bir basın bildirisi yayınladı.

Düzenleyici kurum, şirketin ülkede aracılık hizmetleri sunmak veya yatırım tavsiyeleri vermek için gerekli kayıtlara sahip olmadığını şu sözlerle belirtti.

“Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) , 2002 tarihli Mali Müşavirlik ve Aracılık Hizmetleri Yasası (FAIS) uyarınca Güney Afrika’da herhangi bir mali tavsiye vermeye veya herhangi bir aracılık hizmeti vermeye yetkili olmadıklarından, BINANCE GROUP ile iş yaparken halkı dikkatli ve uyanık olmaları konusunda uyarmaktadır.”

Binance’e Karşı Şikayet Hakları Yok

Binance’in durumu nispeten karmaşık. Binance Group, franchise altında gruplandırılmış bir şirketler topluluğudur ve genel olarak bakacak olursak, küresel kripto borsasının tüm bölgesel şubelerini ve yan kuruluşlarını bir araya topluyor.

Binance bunu, küresel bir şirket olarak planlarından veya politikalarından ödün vermeden bir varlığı her ülkenin standartlarına uyarlayarak stratejik pazarlarda düzenlenmiş merkezlere sahip olmak için yapar. Binance.com’un aksine XRP’yi desteklemeyen Binance.US bunun açık bir örneğidir.

Planlar beklendiği gibi gitmezse Binance yerel yan kuruluşunu kapatabilir ve hizmetlerini küresel platform üzerinden sunmaya devam edebilir. Örneğin bu, Binance’in Uganda’daki yan kuruluşunu kapatmaya karar verdiği geçen yılın ortasında gerçekleşti.

Güney Afrika’nın uyarısı küresel grubu hedef alıyor, yani hiçbir ülke herhangi bir Binance yan kuruluşunu işletemez ve bir sorun durumunda yetkililerden koruma bekleyemez. FSCA, “Bir şeyler ters giderse, paranızı geri alma olasılığınız düşük ve kimseye karşı şikayet hakkınız olmayacak.”

CZ: Gezegenin Hiçbir Yerinde Merkezimiz Yok

FSCA’ya göre Binance Group, kripto para birimleriyle ilgili rahat politikalarıyla tanınan Seyşeller (Afrika kıtasına bağlı ada ülkesidir) merkezli bir şirkettir. Tartışmalı BitMEX’in sahibi olan HDR Global Trading Limited’in de merkezi Seyşeller’de.

Ancak, Binance’in merkezinin nerede olduğu konusunda oldukça uzun bir süredir çelişkiler var. Bazıları Malta’da bulunduğunu iddia etti (Malta Finansal Hizmetler Otoritesi daha sonra reddetti ), bazıları Cayman Adaları’nda olduğunu , bazıları Seyşeller’de olduğunu söyledi, ancak CZ’nin kendisi borsanın gezegenin hiçbir yerinde merkezi olmadığını söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao

Bu duruş, İngiltere, Japonya, İtalya, Malezya gibi ülkeleri ve şimdi de Güney Afrika’yı Binance’e karşı cephe almaya itiyor ve şimdi de Güney Afrika, borsanın faaliyet izninin olmadığını ve bu ülkelerdeki yatırımcılar için yasal korumanın olmadığı konusunda uyarılar veriyor.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar