.

Hindistan’da Bir Çift Metaverse Evreninde Evlenecek

Hindistan’da yakında evlenecek olan bir çift, düğünlerini metaverse dünyasında yapma kararı aldılar. Sanal alanda birbirleriyle evlenecek olan Dinesh SP ve Janaganandhini Ramaswamy Hindistan’da artan Covid-19 vakaları göz önüne alındığında mantıklı bir karar almış görünüyorlar.

Hint geleneklerinde, düğün törenlerinde pek çok aktivite ve ritüel bulunmaktadır. Törenlere çok sayıda misafir ve akraba katılır. Artan Covid-19 vakaları birçok eyalette, kutlamalara, törenlere, sosyal etkinliklere katılacak kişi sayısını kısıtladı.

Metaverse Düğünü Gerçekleşecek

Evlilik töreninin 1 Şubat 2022’de metaverse’ de gerçekleşmesi planlanıyor. Gelin ve damat sistemlerinden sanal bir konuma girmek için bir bağlantıya tıklayacak. Gelin ve damadın çevrimiçi avatarları, farklı konumlardan giriş yapacak konukları karşılayacak. Gelinin merhum babası tüm sanal düğün etkinliğine başkanlık edecek. 

Hindistan’ın önde gelen gazetelerine göre, damat Dinesh, metaverse düğün fikri konusunda çok hevesli olduğunu ve nişanlısının da bu yeni evlilik konseptine devam etmesine izin verdiğini söyledi. Düğünün asıl etkinliği 6 Şubat’ta Suvalingapuram köyünde gerçekleşecek. 

Yenilikçi Bir Süreç Başlıyor

Bu evlilik, insanların teknoloji kullanımıyla ilgili düşüncelerini değiştirecek, başkalarının güvenliği ve emniyeti için benzer adımlar atma konusunda ilham verecek. Metaverse kullanımı, sosyal medya, artırılmış gerçeklik, blok zincir teknolojisi ve sanal gerçeklik ilkelerini bir araya getirdiği için daha popüler hale geliyor. 

Metaverse, tüm bu yenilikçi süreçler için bir birleşme noktası olarak düşünülüyor. Metaverse, tüm kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi alanının, olası kullanıcılar arasında daha fazla kabul görmesine yardımcı oluyor. Geçen yıl ABD’de gerçekleşen metaverse’deki ilk evlilik de dahil olmak üzere, sanal dünyada gerçekleşen birçok düğüne tanık olundu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar