.

Metaverse Arsaları ‘Sahibinden’ Üzerinden Satılmaya Başladı

Son zamanların popüler yatırımı haline gelen Metaverse dünyasındaki arsaların sahipleri, bu arsalarını Sahibinden üzerinden de satmaya başladı. Metaverse furyası öyle hızlı şekilde ilerliyor ki henüz dünyalar kurulmamışken arsalar satışa çıktı. Üstelik Decantraland, Sandbox, OVR gibi metaverse dünyasını hedefleyen blok zinciri oyunlarının yanı sıra gerçek şehirler de bu işe girmeye başladı. 

Birçok dev şirket çalışmalarını bu alana yönlendirirken Facebook da geçtiğimiz yıl adını Meta’ya çevirerek bu alandaki kararlılığını ortaya koymuştu. Ardından, teknoloji devi Samsung’ta Decentraland (MANA) üzerinde sanal arazi satın alarak ilk mağazasını açmıştı. Yaklaşık iki hafta önce ise DEVA Partisi, Türkiye’de bir ilke imza atarak metaverse’ten arsa alan ilk siyasi parti olmuştu. Ankara da bu evrende yer alan dünya üzerindeki 4 şehirden birisi olmuştu

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk’ın dikkat çeken metaverse çıkışına rağmen Metaverse’in halk arasında hala popüler bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, yaklaşık iki hafta önce Türkiye’de 20 binden fazla metaverse arsasının satıldığı ortaya çıkmıştı. Şimdi de bu arsaların Sahibinden üzerinden satışa çıkartıldığı ortaya çıktı.

2.5 Milyon TL Değerinde Sanal Arsa

Decantraland, Sandbox, OVR gibi metaverse dünyasını hedefleyen blok zinciri oyunlarının yanı sıra gerçek şehirler de sanal evrende yerini almaya başladı.

Şimdi, bu alanda bir ilk daha yaşandı ve arsalar Sahibinden üzerinden satılmaya başlandı. Sanal ortamda var olan bu arsaların satış fiyatlarıysa 2.5 milyon TL’yi buldu.

Başlangıçta OVR platformunda yer alan Konyaaltı merkezli arsa için 2.5 milyon TL değerinde bir ilan yer alırken, şimdi İstanbul ve Adalar çevresinde birden fazla ilan bulunuyor. En düşüğü 10 bin TL olan bu alanlar 1 milyon TL ve üzeri fiyatlara çıkabiliyor.

Sahibinden sitesinde satışa çıkan arsaların yayılması ardından Twitter kullanıcıları da bu duruma yorumsuz kalamadı ve ‘MetaworId‘ isimli Twitter kullanıcısının Sahibinden üzerinde satışa sunulan metaverse arsalarını paylaştığı gönderinin altına birbirinden ilginç yorumlar yaptı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar