.

Paris Saint-Germain ve Crypto.com Sponsorluk Anlaşması Sağladı

Paris Saint-Germain, Crypto.com ortaklığı ile kripto piyasasında daha da fazla var olmak istiyor, kulüp daha önceden Arjantinli efsanevi futbolcu Lionel Messi’nin sözleşmesinin bir kısmını Socios.com ortaklığında üretilen PSG Fan Token ile verileceğini duyurmuştu.

Perşembe günü, PSG kulübü “Resmi Kripto Para Birimi Platformu Ortağı” olan Crypto.com ile sponsorluk anlaşması sağlayarak kripto piyasasının daha da içine girdiklerini duyurdu.

Anlaşmanın boyutu oldukça büyük gözüküyor, Crypto.com sponsorluk ücretlerinin “önemli bir kısmını” PSG’ye kendi CRO kripto para birimi tokenlerini kullanarak Değiştirilemez Tokenler (NFT’ler) ile ödeyecek. Sponsorluk anlaşmasının ücreti belli olmasa da CBS Sports’a göre anlaşma “on milyonlarca dolar” değerinde olacak.

Kulübün Baş Ortaklıklar Sorumlusu Marc Armstrong, “Crypto.com’u, PSG ailesine davet etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Yenilik için aynı tutkuyu ve en tepeye ulaşmak için aynı tutkuyu paylaşıyoruz. Bu ortaklıkla PSG, yaşam tarzı, e-spor ve dijital gibi alanlarda öncü olarak vizyonunu ve liderliğini bir kez daha gösteriyor. Kripto para birimi için heyecan verici bir zaman.” ve kulübün tüm taraftarlarına yeni deneyimler getirmek için Crypto.com ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Crypto.Com İçin Yoğun Dönemler

Crypto.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, “İlk günden beri görevimiz dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırmak oldu” dedi. “Bunu dünyadaki en iyi ortakları bularak yapıyoruz ve PSG eşsiz bir ortak. Marka görünürlüğü, stadyum ve takım erişimi ve NFT’lerin işbirlikçi gelişimi arasında, dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar ve futbol için yeni ve heyecan verici deneyimler yaratacağımızdan şüphem yok.” dedi.

PSG Fan Token

2018’de Paris Saint-Germain blok zinciri dünyasına girdi ve Chiliz (CHZ) blok zinciri üzerine kurulmuş bir uygulama olan Socios.com ile ortak olan ilk spor kulübü oldu. Ayrıca, kulüp yetkilileri platformla çok yıllı bir ortaklık imzaladı.

Daha önce taraftarlar sadece favori futbol takımlarını destekleyen ve tezahürat yapan seyircilerdi. Bununla birlikte, blockchain teknolojisi ve kripto para, spor endüstrisine yakından tanıtılmaya başlandı ve bu da taraftarların gerçek etkileşimler yoluyla kulüplerine katılmasını ve desteklemesini kolaylaştırdı. Her şeyden önce taraftarlar artık spor kulüplerinin kararlarını ve faaliyetlerini doğrudan etkileme fırsatına sahipler.

Yazının yazıldığı sırada PSG Fan Token 29.50 dolardan işlem görüyor.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar