.

Piyasa Toparlanırken Bitcoin (BTC) %5, Shiba Inu (SHIB) %37 Yükseldi

Kripto piyasasının değeri bir günde 100 milyar dolardan fazla artış yaşadı ve piyasalar toparlanmaya başladı. Öncü kripto para Bitcoin (BTC) fiyatı 36.000 dolardayken, altcoinlerde daha yüksek kazançlar elde edildi. Son iki gündür yaşanan fiyat düşüşünden sonra, Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan artışla 36.000 dolar civarını buldu. Terra (LUNA), Avalanche (AVAX), Shiba Inu (SHIB) gibi altcoinler çift haneli fiyat artışlarıyla daha iyi bir kazanç elde ettiler.

Bitcoin (BTC) 36 Bin Doları Kıramadı

Son birkaç günde Bitcoin (BTC)’de büyük bir düşüş yaşandı. Perşembe günü ani fiyat artışı, varlığı 43.500 dolara kadar çıkarmıştı. Bu ani yükselişten sonra Bitcoin (BTC) hızla değer kaybetmeye başladı ve sonraki gün 38.000 dolara düştü. Böylelikle Bitcoin Ağustos ayının başından bu yana görülen en düşük fiyat seviyesine ulaştı.

Ayılar piyasadaki hakimiyetlerini sıkılaştırmalarının sonucu olarak, BTC 4.000 dolar daha düştü ve yaklaşık 34.000 dolara kadar geriledi.

Temmuz sonundan beri en düşük fiyat noktasını gören Bitcoin (BTC), değerine 2.000 dolar ekledi ve yazının yazıldığı sırada ortalama 36.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, piyasa değeri hala 700 milyar doların altında seyretmeye devam ediyor.

BTC/USD Değişimi

Fiyatları Yükselmeye Başlayan Altcoinler Neler? Shiba Inu (SHIB) Yeniden Yükseliyor Mu?

Altcoinler, son birkaç gün içinde büyük fiyat düşüşleriyle BTC’den daha fazla zarar etti. Bugün piyasaya baktığımızda çoğu altcoin tekrardan yeşile dönmeye başladı.

Ethereum (ETH) iki gün içinde yaklaşık 1.000 dolar düştü ve 2.300 doları gördü. Bugün, Ethereum (ETH) 200 dolardan fazla değer kazanarak 2.500 doları geçti. Benzer artışlar, Ripple (XRP) ve Solana (SOL) için de söylenebilir.

Diğer altcoinlere baktığımızda; Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) ve Polygon (MATIC)’in her biri yaklaşık %10 arttı. Günlük artış yüzdelerine bakınca Terra (LUNA) %20, Avalanche (AVAX) %13 ve Shiba Inu (SHIB) %21 kazanç sağladı. Shiba Inu (SHIB), dünün en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık %40 arttı.

Kripto para piyasasının toplam değeri dünün en düşük seviyesinden bu yana 130 milyar dolar arttı ve şu anda yaklaşık 1,7 trilyon dolar.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar