.

Polonya’dan, Binance İçin Potansiyel Risk Açıklaması!

Polonya Mali Denetleme Kurumu, Binance’in faaliyetlerine ilişkin yabancı düzenleyiciler tarafından yakın zamanda yayınlanan uyarılara dikkat çekiyor. Binance’in kontrol edilemez olduğundan, fon riskleri hakkında uyardı.

Polonyalı Yetkililer Binance’de Finansal Açıdan Dikkatli Olunmasını İstiyor

Polonya Mali Denetleme Kurumu (UKNF), Binance’de alım satım hakkında bir uyarı yayınladı.

Ajans, kripto para piyasalarının ne kontrol edilebilir ne de PFSA’nın denetimine tabi olduğunu belirtti. 

Ancak son olayları göz önünde bulunduran PFSA, Polonyalı yatırımcıları Binance’de kripto para yatırımı ve gerçekleşecek işlemler ile ilgili artan riskler konusunda uyardı. 

Ajans, borsadaki faaliyetlerin “Fon kaybına neden olabilecek önemli bir risk içerebileceğini” iddia ederek, kullanıcıların Binance Grup kuruluşlarının hizmetlerini kullanırken dikkatli olmalarını tavsiye etti.

Binance CEO'su Changpeng Zhao
Binance CEO’su Changpeng Zhao

Binance Markets Limited’in ana hedefi, kripto para birimleri ve kripto varlıkların değişiminde aracılık yapmaktır. Kural olarak, bu piyasa Polonya Mali Denetleme Otoritesi tarafından ne düzenlenebilir ne de denetime tabi tutulabilir. Bununla birlikte, finansal piyasa katılımcılarının korunması ve yabancı düzenleyicilerin uyarıları göz önüne alındığında, PFSA Ofisi, Binance grup kuruluşlarının hizmetlerini kullanırken ve kripto para ticareti yaparken, fon kaybına neden olabilecek önemli bir risk içerebileceğini bu konuda dikkatli olunmasını önerir.

Karalama Değil, Binance’in Potansiyel Risklerine Dikkat Çekiyor

Sıkı uyarılar yayınlayan Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) veya İngiltere’nin FCA’sı gibi diğer yabancı ajansların aksine, PFSA’nın Binance adına herhangi bir eylem gerçekleştirmediğini veya herhangi bir karalama kampanyasında bulunmadığını vurgulamakta fayda var. Bunun yerine, Polonyalı yetkililer Binance hizmetlerini kullanmanın potansiyel risklerine dikkat çekiyor.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar