.

Ripple SEC Davasından Sonra Halka Açılacak

Uzun bir süredir devam eden Ripple ve SEC ‘in dava süreci, kısa bir dönem önce Ripple yetkililerinin sosyal medya üzerinden paylaştığı öz güvenli tweetlerle Ripple tarafına yönelmişti. Dün, eski finans ve ticaret dünyalarında kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisine adanmış bir konferans olan Consensus 2021’de, Brad Garlinghouse, Ripple’ın SEC’e karşı açılan davadan sonra hala halka açılmayı planladığını doğruladı. Böylece kripto dünyasından Coinbase ve Kraken’den sonra Ripple şirketi de halka açılacak isimler arasında yer alacak.

Ripple CEO’su Onayladı

Çarşamba günü Consensus 2021’de konuşan Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin ilk olarak 2020’nin başlarında nasıl halka açılabileceğine dair seçeneklere baktığını söyledi. Ancak SEC’in bu yılın sonlarında kayıtsız bir güvenlik teklifi gerçekleştirdiği iddiaları planları duraklattı.

Bununla birlikte, Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile davayı sona erdirdikten sonra hala bu yola girmeyi planlıyor. Şimdiye kadar, blok zinciri tabanlı firma, mahkeme Komisyonun BTC ve ETH ile ilgili belgeler sunmasını emrettiğinden ve ajansın Ripple yöneticilerinin kişisel finansal bilgilerine erişmesine izin vermediğinden birkaç küçük kazanç elde etti.

XRP, BTC ve ETH gibi Enflasyonel Değil

Garlighouse XRP’nin BTC ve ETH göre daha kullanışlı olduğunu belirtti. Örneğin Ripple ile yapılan transferler diğer iki çok kullanılan ağa göre daha hızlı ve ucuz. Ayrıca Bitcoin artan karbon ayak izi de gelecek için büyük bir sorun. Dahası, Ripple’ın yöneticisi, “şimdiye kadar yaratılmış olan tüm XRP zaten oluşturulmuş, bu yüzden sıfır enflasyon dinamiği” dedi.

Gün içerisinde önemli gelişmeleri detayları ile tekrar aktarıyor olacağız.

TwitterTelegramInstagramgundemcoin.com

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar