.

Tesla Bazı Ürünler İçin Dogecoin Kabul Etmeye Başladı, DOGE Fiyatı Yükseldi!

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz haftalarda şirketin Dogecoin (DOGE) ödemelerini test etmeye başlayacağını duyurmuştu. Yazının yazıldığı tarih itibariyle elektrikli otomobil devi Tesla, bazı ürünlerini orijinal meme kripto para birimi olan Dogecoin’de fiyatlandırmaya başladı.

CoinMarketCap verilerine göre ise Dogecoin (DOGE) fiyatı son 24 saatte yaklaşık %20 arttı.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da dahil olmak üzere bazı Twitter kullanıcıları, bugün erken saatlerde Tesla Cyberwhistle ve “Giga Texas” kemer tokasının yanında DOGE sembolünü gördü.

Tesla, elektrikli arabalar için Dogecoin’i kabul etmese de, teknik olarak en büyük meme token ile bir elektrikli araç satın alınabilir. Tesla’nın çocuklar için tasarlanmış 1.900 dolarlık dörtlü bisikleti Cyberquad, DOGE ile satın alınabilir.    

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin Aralık ayında Dogecoin (DOGE) ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getireceğini ve kripto para birimine aylarca süren uyuşuk fiyat hareketinden sonra büyük bir destek sağlayacağını duyurdu. Takma adlı bir yazılım mühendisi olan Tree of Alpha, Tesla’nın  web sitesinin kaynak kodunu inceledikten sonra bu hafta başlarında, Dogecoin ödeme seçeneğini test etmeye başladığını fark etti.

SSS bölümünde Tesla, Dogecoin dışında başka hiçbir kripto para birimini kabul etmediğinide vurguladı.

Elektronik araba devi Tela, Mayıs 2021’de Bitcoin ödemelerini de kabul ettiğini açıklamıştı, ancak daha sonra çevresel kaygılar nedeniyle BTC ödemelerinin kabul edilmeyeceği duyuruldu. Yine de Musk yönetimindeki şirket, bilançosunda en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i tutmaya devam ediyor.  

Fakat Elon Musk, Dogecoin’i Bitcoin’e kıyasla ödemeler için daha iyi bir alternatif olarak defalarca lanse etti. Dogecoin Core’un 1.14.5 sürümünün piyasaya sürülmesi, tüm ağ katılımcıları için ücretleri önemli ölçüde azalttı.

Yazının yazıldığı sırada piyasa değerine göre 11.sırada bulunan en büyük meme coin DOGE, 0.197 seviyelerinden işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar