.

Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) Rakibi Olabilecek Kripto Parayı Seçti

Rus ve Kanadalı programcı Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) almayı tercih eden topluluğun, hangi kripto para birimini Ethereum’a en uygun alternatif olarak gördüklerini belirlemek için Twitter’da anket başlattı.

3,1 milyon takipçisine, Ethereum (ETH) dışında hangi para biriminin bundan 13 yıl sonra büyük olasılıkla önde gelen ödeme ve değer saklama aracı olacağını sordu.

Ethereum (ETH)’un Yeni Rakibi

Bitcoin (BTC) 401.000’den fazla oyla, Buterin’in ilk anketinde lider konumda. Cardano (ADA) kısa süre için ilk sırada yer alsa da daha sonra oyların %29,4’ünü alarak ikinci sırada yer aldı. Son zamanlarda en iyi “Ethereum katili” olarak ortaya çıkan Solana (SOL), üçüncü sırada yer aldı. Ankete katılanların yalnızca %7’si ABD dolarının 2035’te dünyanın önde gelen para birimi olmaya devam edeceğini düşünerek oy kullandı.

147.000’den fazla oy kullanılmış farklı bir ankette, oyların %39’unu alarak ilk sırada Binance Coin, ikinci sırada Tron, üçüncü sırada ise Neo geliyor.

Birçok topluluk, Buterin’e yanıt olarak kendi coin projelerinin reklamını yapmaya başladı. Dogecoin’in kurucu ortağı da yorumlarda meme coin paralarından bahsetti Bugün yapılan haberde, Tesla’nın bazı ürünlerini satmak için Dogecoin (DOGE)’yi resmi olarak kabul etmeye başladı ve bu durum da %17’lik bir fiyat artışıyla sonuçlandı.

Ethereum geçen yıl ciddi bir getiri sağlarken, JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bazı analistler, meme coin’in ölçekleme sorunları nedeniyle bu yıl pazar payını kaybedebileceğini iddia ediyor.

Ethereum kurucu ortağı Buterin, anket sonuçlarına dayanarak şakacı bir dille kendilerini küçümseyen twitler attı. Kısa süre önce Twitter kullanıcılarından kendisine karşı en çılgın eleştiri örneklerini göndermelerini istedi.  

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar