.

Tim Draper: Yeni Bir Para Birimimiz Var, Bitcoin Birikimimi Satmayacağım

Tim Draper, dünyanın en büyük Bitcoin yatırımcılarından biri olarak ün kazandı. Dijital para biriminin güçlü savunucularından Draper, insanları dijital varlıklardan nasıl yararlanabilecekleri konusunda sık sık bilgilendirmek için çaba sarf ediyor.

BTC’nin Geleceği Üzerine Tim Draper

Yakın tarihli bir röportajda, önümüzdeki haftalarda ve aylarda Bitcoin’in birim fiyatının hangi yöne doğru ilerleyebileceğinden kısaca bahsetti. Bitcoin şu anda birim başına yaklaşık 64.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Nisan ortasından bu yana değerinin yarısından fazla düştüğü için, bu yazı yazılırken sıcak bir tartışma konusu oldu.

Bugünlerde, Bitcoin 30.000 dolarlık düşük bir aralıkta işlem görüyor, bu geçen yıl olduğu fiyat ile karşılaştırıldığında hala oldukça yüksek, ancak varlık nihayetinde 2021 yılında bir 2018 daha yaşadı ve işler Bitcoin fiyatlanması için pekte iyi görünmüyor.

Draper, Bitcoin’in gelecek yıl veya sonraki yıl 250.000$’a ulaşacağını sık sık dile getiriyor. Bitcoin’in yaşadığı son fiyat düşüşleri göz önüne alındığında, bunun gerçekleşmesi için varlığın on kat artması gerekiyor. Draper bu tahminde başarılı olacaksa, Bitcoin’in birim fiyatının önümüzdeki 6 ila 18 ay içinde 200.000 dolardan fazla değerlenmesi gerekecek.

Bitcoin yatırımcısı Draper Röportajda şunları söyledi:

Haklı olduğumdan daha çok yanılıyorum.

Draper, yatırım yapmak için yeni paraları düşünürken, genellikle söz konusu paranın kullanıcılarına belirli bir özgürlük duygusu sağlayıp sağlamadığını kontrol ettiğini söylüyor. Ayrıca güvenilir olduğunu bilmek istiyor ve ekliyor:

Her zaman işe yarar mı diye düşünüyorum. İfade özgürlüğü, dünyanın her yerindeki insanlar için inanılmaz derecede değerlidir.

Buna ek olarak, kendisine Bitcoin varlıklarını potansiyel olarak satıp satmayacağı veya ne zaman satacağı sorulduğunda, şu anda para biriminin her zamankinden daha yararlı olduğunu düşündüğü için satış yapmakla ilgilenmediğini söyledi. Varlıklarını elinden çıkarmanın oldukça aptalca bir hareket olacağını iddia etti ve şu yorumu yaptı:

Sadece mantıklı değil. Geleceğin para birimi olan Bitcoin’imi neden elimden çıkartayım? Yeni bir para birimimiz var ve ben bunu kullanacağım.

Daha Fazla Küçük Yatırımcının Dahil Olması Gerekiyor

Standart paranın siyasete çok sık bağlı olduğundan ve şu anda olduğu gibi üst baskı nedeniyle enflasyona yol açabileceğinden bahsetti. Standart itibari paraya güvenmiyor ve bunun yerine tüm umudu ve inancı BTC’de.

Son olarak, para biriminin tamamen meşru hale gelmesinin tek yolu bu olduğundan, uzun vadede daha fazla küçük yatırımcı ve kullanıcının BTC’yi kabul ettiğini görmek istediğini söyledi.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar