.

24 Saatte 80 Milyar Dolarlık Çıkış, Bitcoin 50 Bin Doların Altına Düştü!

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere birçok kripto para birimi, piyasanın son yükseliş eğiliminden sonra 28 Aralık Salı günü tekrardan düşüş yaşadı.

Dahası, paranın büyük bir miktarı piyasanın dışına çıkmış gibi gözüküyor, kripto piyasasında yaşanan bu nakit çıkışı, genel piyasa değerinde çöküşe neden oldu ve CoinMarketCap verilerine göre, önceki günden itibaren 3,28% değerinde bir gerileme yaşandı.

Sadece 24 saat içinde, 2.394 trilyon dolardan mevcut 2.311 trilyon dolarlık piyasa değerine düşen kripto piyasa değerinden toplam 83 milyar dolar silindi.

Kripto piyasa değerinin 1 günlük grafiği
Kaynak:CoinMarketCap

Toplam piyasa değerindeki düşüşe rağmen, kripto piyasasının tüm hacmi %34,09 artarak 99,45 milyar dolara ulaştı. DeFi’nin toplam hacmi şu anda 17.76 milyar dolar (%17.86) iken, tüm stabil kripto paraların toplam piyasa hacmi 77.46 milyar dolar (%77.89)’dur.

Bitcoin 50.000 Doların Altına Düştü

Diğer kripto paraların geri kalanı üzerinde ikincil bir etkiye sahip olan lider kripto para birimi Bitcoin’in, bir kez daha kritik 50.000 dolar bölgesinin altına düştüğü özellikle belirtilmelidir. Bitcoin ( BTC ) şu anda 930 trilyon dolarlık piyasa değeri ile gün içinde %3,21 düşüş ve önceki haftaya göre %1,18 artışla 49,166 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatının 1 günlük grafiği
Kaynak:CoinMarketCap

Her zaman olduğu gibi Bitcoin fiyatındaki düşüşün popüler altcoinlerin fiyatları üzerinde zincirleme bir etkisi oldu. 

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan ve şu anda 3.920 dolar ile 4.000 doların altında işlem gören Ethereum’un fiyatı ile son 24 saatte yüzde 3.78 ve önceki yedi gün içinde yüzde 2.87 düşerek piyasa değerini 463 milyar dolara çıkardı. 

Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi kırmızı renkte işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar