.

3. En Büyük Bitcoin Balinası, 13 Milyon Dolarlık BTC Satın Aldı

Bitcoin ‘in 40.000 dolara kadar olan son fiyat düşüşü, üçüncü en büyük BTC balinasının portföyüne uygun fiyatlı olarak BTC eklemesini sağladı. “Dipten satın al” mottosu ile, 13 milyon dolardan fazla kripto para birimi satın aldı.

BTC Balinası Yine Dipten Satın Aldı

Bu gizemli balinanın, adreslerinden en az birinin davranışı sık sık dikkat çekiyordu. Bu balina, Nisan ayında, birincil kripto para birimi 60.000 doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiğinde, portföyünün önemli bir bölümünü satmıştı.

Sonraki düzeltme sırasında, varlık 40.000 doların ve hatta 30.000 doların altına düştüğünde, balina birkaç ardışık alım yaparak yeniden portföyüne BTC eklemişti. İlginç bir şekilde, neredeyse balinanın tüm satın alımları, Bitcoin yerel zirvelerden birkaç bin dolar düştüğünde geldi.

Bu işlemler tipik olarak en büyük ABD kripto borsası Coinbase’de gerçekleşti. En son satın alma saatler önce, gün içi dipten yaklaşık 1.000 dolar uzakta olan ortalama 40.500 dolarlık bir fiyatla 321 Bitcoin alıp transfer etmesiyle gerçekleşti.

Bu adresin gösterdiği gibi, balina cüzdana çok sayıda ardışık transfer gerçekleştirdi. Şu anda portföyünde toplam 111.795 BTC bulunan balinanın varlığı toplam 4.750 milyar dolar değerinde.

CryptoQuant’ın Twitter yöneticisi VentureFounder’ı yöneten analiste göre, bu balina 2,4 milyar dolarlık realize edilmiş bir kar yapmış durumda.

3. En Büyük Bitcoin Balina Adres Hareketleri

Dipten Başka Kim Satın Aldı?

“Dipten satın al ” stratejisi, piyasadaki artan oynaklık nedeniyle özellikle kripto para birimi alanında popülerdir. Sonuç olarak, birçok inanan daha fazla miktarda token biriktirmek için fiyat düşüşlerini kullanır.

Ancak şimdi, bu eğilim topluluğun dışına ve tüm ülkelere yayılıyor gibi görünüyor. Yakın zamanda bildirildiği üzere El Salvador, BTC’nin 45.000 dolara geri çekilmesinden sonra 150 yeni Bitcoin satın aldı.

Böylece, bu ayın başlarında Bitcoin’i yasallaştıran ilk ülke olan El Salvador, bugünün fiyatlarıyla yaklaşık 30 milyon dolar değerinde toplam 700 BTC’ye sahip. Ayrıca, ülkenin lideri Nayib Bukele, “diplerden satın alırsanız sizi asla yenemezler” tavsiyesinde bulundu.

İlginizi Çekebilir: Huobi, Yasağın Ardından Çinli Kullanıcılar İçin Hizmetlerini Sonlandırdı

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar