.

ABD Senatörleri Kripto Vergileri Yoluyla 28 Milyar Dolar Toplamak İstiyor

Kripto vergileri yolda, bugün yayınlanan belgeye göre, politikacılar kripto vergileri yoluyla 28 milyar dolar daha bütçe oluşturmayı planlıyorlar. Bu fonlar, ülkenin ulaşım ve elektrik altyapısına yapılacak olan 550 milyar dolarlık yatırımın bir kısmını oluşturacak.

Güncellenen plan doğrultusunda, brokerlar (komisyoncu) için işlem raporlama kurallarını sıkılaştırmanın yanı sıra işletmelerin gerçekleştirdiği 10.000 dolar veya daha fazla miktarda gerçekleştirilen tüm dijital varlık transferlerini ilgili vergi birimine zorunlu olarak bildirmeyi teklif ediyor.

“Hüküm, brokerların dijital varlıkları nasıl elde ettikleri ve nasıl alınıp satıldığına ilişkin gerçekleri şeffaf şekilde yansıtması gerektiğinin düzenlemesini içeriyor. Hüküm ayrıca, dijital varlıklar da dahil olmak üzere, teminat altındaki menkul kıymetlerin tüm transferleri için geçerli olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Yeni teklifin sunulmasında ki en büyük sebep ABD senatörlerinin kripto piyasasına giderek daha fazla dikkat etmesi olarak gözlemleniyor. Buna örnek olarak geçtiğimiz haftalarda ise, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, stablecoin düzenlemesi konusunda, hükümeti “hızlı hareket etmeye” çağırmıştı.

Tether Yöneticileri Soruşturma İle Karşı Karşıya

Hafta başında ise, endüstride en çok kullanılan stablecoin USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether’deki yöneticilerin, banka dolandırıcılığı iddiasıyla Adalet Bakanlığı tarafından soruşturmayla karşı karşıya olduğunu öne sürüldü.

Devletler, kripto piyasası büyüdükçe bu piyasaya daha çok el atmaya başlamış durumda, merkeziyetsiz ve güvenli olarak hizmet vermekte olan kripto paraları bakalım devletler ne kadar kontrolü altına alabilecek. Kasalarını doldurmak isteyen devletler kripto vergileri konusunda ne kadar kontrol sağlayabilecek, hep birlikte göreceğiz.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar