.

Crypto.com Siber Saldırıda 15 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Kaybettİ

Güvenlik ve veri analizi firması PeckShield tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para borsası Crypto.com gerçekleşen bir siber saldırıda yaklaşık 15 milyon dolar değerinde kripto para kaybetti.

Güvenlik ve veri analizi firması PeckShield’e göre, kripto borsası devi Crypto.com, yaklaşık 15 milyon dolar değerinde kripto paranın çalınması nedeniyle bir siber saldırının son hedefi haline geldi. Borsanın bazı hesaplarından en az 4.600 Ethereum (ETH) çalındı. 

Crypto.com Para Çekme Hizmetlerini Durdurmuştu

Siber saldırı, kripto para borsasının bazı şüpheli faaliyetler nedeniyle para çekme işlemlerini durdurmasından bir gün sonra gerçekleşti. Bu işlemin ardından kripto borsası tarafından “Hesaplarında şüpheli etkinlik bildiren az sayıda kullanıcımız var. Ekibimiz araştırdığı için kısa süre içinde para çekme işlemlerini duraklatacağız.”  açıklaması yapıldı.

Ancak, Cryptocom tüm fonların güvende olduğunu vurguladı. Kripto borsası, yazının yazıldığı saatten itibaren hesaplarının hacklendiğine dair raporları resmi olarak doğrulamadı. Birkaç yüksek profilli kullanıcı da Ethereum’un Cryptocom hesaplarından çalındığına dikkat çekti, ancak borsa bu iddiaları daha önce yalanladı. 

Crypto.com Önde Gelen Borsalar Arasında

Crypto.com ayrıca birkaç saat sonra para çekme hizmetlerine yeniden başlandığını ve fonların hiçbirinin çalınmadığını açıkladı. Çekim işlemlerinin açılmasının ardından Crypto.com konu ile ilgili resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Para çekme hizmetleri tekrardan aktif. Tüm fonlar güvende” dedi. ve ekledi:

 “Birikmiş işleri temizlemek zaman alacak. Sabrınız için teşekkür ederiz.” Crypto.com, son birkaç yılda en büyük küresel kripto para borsalarından biri haline geldi. Markasını tanıtmak için çoğunlukla spor alanında olmak üzere birçok yüksek profilli sponsorluk anlaşması imzaladı. Son zamanlarda, borsanın girişim bölümü, önde gelen gazeteci Jon Russell’ı ortak olarak kabul etti. 

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar