.

Düzenlemelerle İlgili Kripto Şirketi CEO’larının Açıklamaları! İşte Detaylar..

Büyük kripto şirketi CEO’ları, bugün düzenlemeler hakkında konuşmak için House Financial Services Committee ile görüştü. 

Bugün Capitol Hill’de “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Amerika Birleşik Devletleri’nde İnovasyonu Anlamak” başlıklı büyük bir oturum gerçekleşti. Oturuma katılanlar arasında; kripto şirketi Circlepay kurucusu Jeremy Allaire, kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, kripto para borsası Binance’in eski CEO’su Brian Brooks ve kripto endüstrisinden bir çok CEO bulunuyordu.

Oturumda Öne Çıkan Önemli Başlıklar

İşte bu isimlerden bazılarının finansal düzenleyicilere, ideal düzen hakkında yaptığı açıklamalar;

Kuzey Carolina Temsilcisi Patrick McHenry, kripto endüstrisinin yurtdışında değil Amerika Birleşik Devletleri’nde büyümesinin nasıl sağlanacağını sorarak duruşmaya başladı. Birkaç kötü aktörün eylemlerine dayanarak tüm sektörü şeytanlaştırmanın doğru olmadığını vurguladı.

Konuşmacı olarak katılan tüm şirketlerin CEO’ları, şirketlerinin eylemlerini savunan, ne sunduklarını ve neden ağır düzenlemelerden korunmaları gerektiğini açıklayan ifadeler sundu.

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nin başında olan BitFury CEO’su Brian Brooks, yalnızca bankaların stablecoin ihraç etmesine izin vermenin tutarlılığını eleştirdi. Geçen ay yayınlanan ABD stablecoin raporunda, SEC Başkanı Gary Gensler ve diğer katılımcılar tarafından sunulan öneride sadece sigortalı mevduat kurumlarının stablecoin ihraç etmesine izin verilmesi gerektiğini belirtti.

Brooks ayrıca SEC’in endüstri oyuncularını dışarıda bırakmak için şimdiye kadarki takındığı düzenleyici eylemi de eleştirdi. Eleştirisine ABD’de talebi reddedildikten sonra Bitcoin spot ETF için Kanada’ya taşınan Fidelity’yi örnek göstererek atıfta bulundu.

Paxos CEO’su Charles Cascarilla, ne düzenlenmiş USD destekli stablecoin’ler ne de bir ABD CBDC’si yükselmeyi başaramazsa ABD dolarının dünya rezerv statüsünü kaybedebileceğini öne sürdü.

Paxos’un Meta (Facebook) ile ortaklığı göz önüne alındığında, NOVI aracılığıyla aylık 3 milyardan fazla aktif kullanıcı tarafından kullanılan PAX dolarının ABD dolarını zayıflatabileceğinden korkuyor.

Missouri temsilcisi Ann Wagner, Başkan Gensler’in düzenleyici netlik konusundaki hisleri ile endüstri katılımcıları ve diğer kongre üyeleri arasındaki çelişkiye değindi. Coinbase CFO’su Alesia Haas, kripto para birimlerini çevreleyen menkul kıymetler yasalarının oldukça açık olduğunu düşündüğünü söyledi: Blockchain ürünleri menkul kıymet değildir. Coinbase’in görüşüne göre, bunlar ya “yeni bir dijital mülkiyet biçimi ya da mülkiyeti kaydetmenin yeni bir yolu”.

Haas’ın görüşü, muhtemelen sabit paralar da dahil olmak üzere çoğu tokenin menkul kıymetler olduğuna inanan Gensler’in görüşüyle ​​doğrudan çelişiyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar