.

Electronic Arts CEO’su: NFT, Oyun Endüstrisinin Geleceği İçin Önemli

En büyük video oyun yayıncılarından biri olan Electronic Arts (EA) CEO’su Andrew Wilson oyun içi NFT ürünleri hakkında yöneltilen soruları yanıtladı.

Electronic Arts (EA), önemli rakibi Ubisoft gibi blockchain oyun piyasasına tam giriş yapmamış olsa da firmanın CEO’su bu alandaki potansiyelin farkında ve NFT’leri dijital öğelerde mülkiyeti temsil eden benzersiz parçalar ve play to earn (oyna-kazan) modellerini “sektörün geleceğinin önemli bir parçası” olarak görüyor.

Çarşamba günü EA CEO’su Andrew Wilson’a FIFA, The Sims, Battlefield ve Madden NFL gibi büyük projeler yayınlayan şirketin NFT’ler için gördüğü fırsat soruldu. EA CEO’su Andrew Wilson yöneltilen soruyu şu şekilde yanıtladı:

“Electronic Arts (EA) için play to earn (oyna-kazan) ya da NFT konuşmak için hala çok erken olduğunu düşünüyorum ve bununla ilgili çok fazla tartışma ve fikir var. Ve bir düzeyde bakıldığında, bu konuda çok fazla aldatmaca yaşanıyor.” dedi ve ekledi:

“Sektörümüzün geleceğinin ileriye dönük olarak önemli bir parçası olacağını düşünüyorum. Ama bunun nasıl olacağını anlamak için henüz çok erken.”

Wilson, NFT’lerin Oyunlara Olan İlgiyi Arttıracağını Düşünüyor

Wilson, oyuncuların oyun içi, çok değerli olabilecek dijital ticaret kartlarını topladıkları FIFA ve Madden gibi oyunlarda, EA’nın Ultimate Team modları ile başarısına dikkat çekti. Wilson bu başarıyı ima ederek “bulundukları konum hakkında iyi hissettiğini” söyledi.

Bununla birlikte, Ultimate Team koleksiyonları her bir oyuna kilitlenir ve sırasıyla FIFA veya Madden’in oyun içi ekosisteminden ayrılamaz. Axie Infinity ve Sandbox gibi oyunlarda, öğeler serbestçe yeniden satılabilen veya takas edilebilen ve potansiyel olarak gelişen, gelecekteki metaverse’in bir parçası olarak diğer oyunlara veya alanlara getirilebilen NFT koleksiyonları olarak temsil edilir.

Bu önemli bir fark olmaktadır ve geleneksel oyun alanındaki her büyük oyuncu böyle bir değişime hala açık değildir. Dijital PC oyunlarının önde gelen isimlerinden Steam, yakın zamanda geliştiricilerin blockchain teknolojisini kullanan oyunları yayınlamasını yasaklamıştı.

Wilson, EA’nın NFT oyun öğelerini veya oyuncuları kripto paralarla ödüllendiren Axie Infinity (AXS) benzeri bir play-to-earn modelini nasıl entegre edebileceğini henüz tam olarak incelemese de, blockchain oyunlarında bulunan varlık sahipliği unsurunun oyuncular için daha derin bir katılım yaratabileceğini öne sürdü.

Ubisoft İlk Yatırımını Gerçekleştirmişti

Assassin’s Creed gibi oyunların yayıncısı Ubisoft, geçmişte birkaç küçük, NFT odaklı proje yayınlamıştı ve çeşitli ekipler bu projeleri destekledi. Son zamanlarda Ubisoft, sanal alan yayıncısı Animoca Brands’ı en son 65 milyon dolarlık finansman turunda destekleyerek alana ilk yatırımını yaptı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar