.

Metaverse Projelerinden Bir Haftada 100 Milyon Dolarlık Sanal Arazi Satışı

Son günlerde yatırımcıların gözdesi haline gelmiş Metaverse tokenler 7 gün içerisinde sanal arazi satışlarında milyonlarca dolara ulaştı, sanal gayrimenkul metaverse’de adeta patlama yaşıyor.

DappRadar tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, takas edilemez token (NFT) satışlarının önde gelen metaverse kripto varlıkları The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) üzerinde 100 milyon doların biraz üzerinde olduğunu ortaya koyuyor.

Kullanıcıların dijital varlıkları satın alabilecekleri, satabilecekleri ve takas edebilecekleri blok zinciri tabanlı bir oyun dünyası olan SAND, NFT arazi satışlarında tek başına 86,5 milyon dolarlık şaşırtıcı bir rakam yakalarken, merkezi olmayan sanal oyun dünyası MANA, arazi satışlarında 15,5 milyon dolara ulaştı.

Sandbox (SAND), hem en yüksek yatırımcı hem de satış sayısıyla metaverse’in lideri. Ayrıca 86 milyon dolardan fazla işlem hacmiyle en yüksek işlem hacmine sahip.

Decentraland (MANA), arsa NFT’leri için 15 milyon dolardan fazla işlem görerek ikinci sırada yer alıyor. ”

SAND, genel anlamda MANA’yı kolayca geçmiş olsa dasatılan en yüksek fiyatlı arsa, tek başına 2,4 milyon dolara satılan Decentraland’s Fashion Street Estate oldu.

SAND, yedi günün en yüksek seviyesi olan 7.83 dolardan %25 düşüşle yazının yazıldığı sırada 5.86 dolardan işlem değiştiriyor. MANA, yedi günün en yüksek seviyesi olan 5.15 dolardan %26 düşüşle 3.80 dolardan işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar